Таку ініціативу громада хоче запропонувати Словаччині, щоб реалізувати як спільний словацько-український проект. Історично село було закладене словаками-переселенцями і донині зберігає словацьку етнокультурну спадщину в побуті і обрядовості.
Етнокультурним ядром парку має стати нове енергопасивне екоетнопоселення "Родникова Гута" на місці старого села. Інноваційним – Екосферний біоіндустріальний парк, збудований на полонині висотою більше 1000 метрів над рівнем моря, площею близько 54 гектарів. Окрім того, на базі великого лісового масиву з цінними породами деревини та рідкісними рослинами, передбачається створення екологічного лісопарку на площі орієнтовно в 350 гектарів.
Екоетнопоселення має стати взірцем гармонійного поєднання екологічної і етнічної словацької спадщини в сучасному українському обрамленні. Такий підхід, відповідатиме основній меті створення парків, яка, за версією UNWTO (Всесвітньої туристичної організації), якраз і полягає у формуванні високої культури взаємин людини і природи. При цьому будуть відтворені (принаймні в туристично-демонстраційній версії) як історичні, притаманні селу промисли (зокрема, виробництво предметів зі скла), так і нові види інноваційно-орієнтованої діяльності. Вагому роль в формуванні економічної бази просторового розвитку екопоселення та швидкого зростання доходів його жителів відіграватиме будівництво інноваційного геліотепличного біотехнологічного комплексу та місцевого переробного виробництва продукції з екологічно-чистої продовольчої сировини, а також сучасного безвідходного деревообробного виробництва.
Проект має стати однією з найважливіших складових майбутньої Стратегії сталого розвитку всієї об’єднаної територіальної громади. В свою чергу, її успіху сприятиме транскордонна співпраця.
Презентація проекту відбудеться 30 листопада цього року у Поляні в рамках Екофоруму, повідомили Закарпаття онлайн в Закарпатському Центрі розвитку місцевого самоврядування.
Мигаль 2018-01-19 / 13:53:54
А чому перестати вырубовати под нуль лісы дуже розрекламована и хвалена ОТГ ни плануйе? Нидавнйа повінь - придуприждинійа, ош дале так нагліти ни мож, панове!