У першому залі спорткомплексу «Юність» хлопці і дівчата 1998 р.н. і мол. визначатимуть найсильніших в індивідуальній першості. Одним із організаторів турніру є син фехтувальниці – Шандор Ковач, а онучка Поліни Олексіївни – Олександра – продовжує родинні традиції.
Шандор КОВАЧ, син Поліни Ковач, співорганізатор турніру
Мама розпочала фехтуванням займатися у Львові, потрапила до тренера Андрієвського Вадима Олексійовича, професора. Була у збірній СРСР, вигравали Чемпіонати Радянського союзу, універсіади. Під час тренерської діяльності в УжНУ підготувала кількох майстрів спорту. Від нашої сім’ї прикладемо максимум зусиль, щоб цей турнір продовжувався. Він є рейтинговим, іде відбір до збірної команди України у подальшому на міжнародні виступи.
На ужгородський турнір приїхала і одна із найіменитіших рапіристок України – багаторазова призерка міжнародних світових та Європейських змагань, учасниця Олімпійських ігор – Ольга Лелейко. Нині вона – старший тренер нашої збірної з рапіри серед кадетів та юніорів. Такі Всеукраїнські змагання вважає необхідними, вони можуть стати не просто хорошим майданчиком для спарингів, а й чудовою підготовкою до міжнародних турнірів.
Ольга ЛЕЛЕЙКО, старший тренер юніорів та кадетів Національної збірної України з фехтування
Проведение турниров и соревнований и турниров внутри страны – очень важны. Чем больше – тем лучше. Потому что идет соревновательный процесс, идет формирование личности, идет формирование характера, закладываются какие-то внутренние черты, которые потом помогают не только в спорте, но и по жизни. Если будет отдача от самого спортсмена, тренера, и от родителей, и школа, — только тогда будет рост как личности, и как фехтовальщика.
На доріжки у «Юності» вийшли перші номери рейтингу збірної серед юніорів. Спортсмени переконані: боротьба буде запеклою, а найскладніший суперник – власні емоції та нерви.
Катерина БУДЕНКО, рапіристка (Київ)
У четвірку, мабуть, хочу. Але ці змагання не дуже багато вирішують для мене. Я тут фехтую, щоб не загубити свої очки. Зараз їдемо у Словаччину, от там буде складний турнір.
Марія КРИВОНОС, рапіристка (Ужгород)
Я дуже довго готувалася, брала участь у зборах на олімпійській базі у Конча-Заспі, там зустрічалися зі своїми суперниками, а зараз подивимося, все буде добре, розберемося.
Ольга СОПІТ, рапіристка (Київ)
Этот турнир – только этап подготовки к международным турнирам, к этапам мира и Европы. Нету такого соперника, чтобы его бояться, главное – эмоции. Если их сдерживать – все будет в порядке.
Цьогоріч за спільним рішенням із Національною федерацією фехтування України на доріжки вийдуть також хлопці-рапіристи. Ці змагання є рейтинговими та престижними у нашій державі. Загалом за медалі турніру бореться більше ста рапіристів та рапіристок.