Вони підтвердили, що країнам необхідно укласти двосторонні угоди про малий прикордонний рух та спільний митний контроль. Глави двох держав відзначили, що угода про малий прикордонний рух фактично готова і наразі проходять внутрішньодержавні процедури її узгодження.
Коментуючи цей документ, Президент Словаччини висловив застереження, що його країна має узгодити свою позицію з позицією Європейського Союзу. І.Гашпарович пояснив це тим, що Словацька Республіка є членом Шенгенської зони, до якої також входять інші країни ЄС. «Словаччина повинна дослухатися і враховувати погляди Євросоюзу з точки зору її кордонів. Це вагомий момент», – сказав він. У свою чергу Президент України Віктор Ющенко відповів, що це «слушне зауваження». І.Гашпарович запевнив також, що входження його країни до Шенгенської зони не створить ускладнень для отримання віз і перетину кордону громадянами України.
Віктор Ющенко, аргументуючи необхідність укладання згаданих міждержавних угод, навів дані, відповідно до яких українсько-словацький кордон щоденно перетинають 8 тисяч громадян та 3 тисячі одиниць транспорту. Президент України впевнений, що така статистика змушує серйозно замислитися над модернізацією прикордонної інфраструктури. «Режим спільної роботи митних і прикордонних служб є актуальним», – наголосив він, додавши, що прикордонні та митні служби обох держав інституційно готові до проведення спільного контролю на кордоні.
Під час переговорів сторони значну увагу приділили енергетичній співпраці. За словами Глави Української держави, енергетична тема під час переговорів розподілилася на три блоки. Зокрема, це майбутній Енергетичний саміт у Києві, запланований на 22 – 23 травня ц.р., куди запрошено словацьку сторону. Ще одним питанням енергетичної співпраці стало започаткування проекту транспортування словацькою територією каспійської світлої нафти нафтопроводом «Дружба», а також поставки української електроенергії до Словаччини. Щодо останнього, Глави держав дали доручення відповідним міністерствам протягом 2 – 3 тижнів детально розглянути цю проблематику і знайти у ній порозуміння.
Віктор Ющенко та Іван Гашпарович також обговорили аспекти європейської та євроатлантичної інтеграції України і її майбутній вступ до Світової організації торгівлі. При цьому лідер Словаччини запевнив, що його країна завжди була активним прихильником цих українських прагнень.
Глави двох держав під час зустрічі також торкнулися деяких аспектів гуманітарної співпраці, зокрема, статусу національних – української та словацької – меншин у своїх країнах. У цьому контексті Президенти досягли домовленості відкрити 1 вересня п.р. Український та Словацький культурні центри.
Президенти України та Словаччини висловили задоволення проведеними переговорами, підкресливши, що вдалося обговорити увесь спектр запланованих до розгляду питань двосторонньої співпраці. Більш детальна дискусія відбудеться під час візиту Президента Словаччини до України, запланованого на вересень – жовтень ц.р.