„Такі зустрічі треба проводити не лише в облдержадміністрації, а й на місцях, аби краще відчувати проблеми один одного”, — зауважив Іван Балога. Він повідомив присутнім, що на сесії обласної ради прийнятий основний закон, за яким Закарпаття житиме у 2008 році — бюджет області. Є динаміка росту заробітної плати в освітянській, медичній, культурній галузях. А в соціально-економічній сфері одним із пріоритетних напрямків залишається розвиток туризму, рекреації, відновлення інфраструктури історичної спадщини тощо.
Звертаючись до підприємців, перший заступник голови облдержадміністрації зауважив, що вони можуть розраховувати на підтримку не тільки обласної адміністрації, а й облради, зокрема у питаннях відстоювання прав представників бізнесу. Проте перш за все попросив їх працювати у правовому полі. Зокрема, він згадав про перевізників неподалік облдержадміністрації, які приїхали висловити протест проти бездумних дій попереднього уряду. На думку Івана Балоги, це зібрання викликала постанова, яка вийшла в Києві і зробила обласну владу заручником. Такі ситуації уже були. Йдеться про переобладнання вантажних маршруток на пасажирські. Спочатку це можна було робити, відтак — зась. Звісно, люди скаржаться. Нині і облдержадміністрація, і облрада уважно вислухали пропозиції перевізників і пообіцяли підтримку.
Перший заступник голови облдержадміністрації звернув увагу присутніх, що далеко не всі представники бізнесу взяли активну участь у вирішенні соціальних питань регіону. Передусім це філії банків, страхові компанії тощо. Дотримання чинного законодавства, сплата податків згідно з діючими законами — це вже і є соціальна політика. Він звернувся до тих, хто виплачує середню заробітну плату 500 гривень, переглянути її розмір. Оскільки нині це не відповідає середньообласному показникові. Ще одне прохання до тих підприємців, які не зареєстровані на Закарпатті. Треба зареєструватися.
Також Іван Балога попросив представників бізнесу долучитися до благодійництва, зокрема допомогти багатодітним сім’ям, сиротам, інвалідам.
Він також повідомив, що торік обласна влада замовила проект рекреації і розбудови інфраструктури Синевирського озера і прилеглої території — від села Колочава до села Свобода. На черзі — його реалізація. На думку обласної влади, почати слід із відновлення Музею лісу і сплаву.
До речі, Музей лісу і сплаву на Чорній Ріці, розташований неподалік перлини Закарпаття – Синевирського озера, веде свою історію із 60-их років ХІХ століття, коли тут була збудована гребля для сплавляння деревини. Безпосередньо музей почав діяти в 1972 році і став унікальним по своїй суті зібранням експонатів історико-культурної спадщини Закарпаття. Це єдиний в Європі музей, де зібрані предмети побуту верховинців-лісорубів та бокорашів. Катастрофічними паводками 1998 і 2001 років музей було майже зруйновано, вдалось врятувати лише окремі експонати. Незважаючи на це, інтерес до музею великий – навіть за теперішнього стану, коли діє тільки частина споруд, щороку його відвідують тисячі туристів, в тому числі і з-за кордону.
Тобто, і владі ,і бізнесу у 2008 році є над чим працювати. Працювати спільно на благо закарпатців.