Румунія готова до відкритого діалогу щодо мовних положень українського закону про освіту.
Про це, перебуваючи з візитом у Бухаресті, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter.
"В Румунії все зовсім по-іншому, ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою", - зазначив глава МЗС.
В Румунії все зовсім по-іншому ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 13 жовтня 2017 р.
У Бухаресті міністр закордонних справ України пояснив румунським парламентарям положення освітнього закону, повідомила у Twitter речниця МЗС Мар’яна Беца.
"Павло Клімкін предметно пояснив положення освітнього закону. Важливо, як він буде імплементуватись. Будемо більше співпрацювати з румунською громадою", - написала вона.
За її словами, Клімкін пообіцяв, що жодна румунська школа в Україні не буде закрита. Міністр вкотре підкреслив, що освітній закон розширить можливості для національних меншин.
При цьому Клімкін натякнув, що в Румунії недостатньо навчальних закладів, що викладають українською мовою.
Про це він заявив у п'ятницю під час виступу в Румунії за результатами зустрічі з головою МЗС цієї країни Теодором Мелешкану.
"Я знаю про те, яким чином Румунія сприяє українській освіті, одночасно хотів би, щоб ми разом зробили більше", - сказав міністр.
Він зауважив, що в Румунії є лише один український ліцей на 60 тисяч українців.
Клімкін запропонував спільно розробляти методики для викладання українською мовою і збільшувати кількість українських класів.
За його словами, для України особливо важливо, щоб освіту рідною мовою могли здобути ті українці в Румунії, які проживають вздовж кордону.
Під час виступу в Румунії за результатами зустрічі з головою МЗС цієї країни Теодором Мелешкану Клімкін заявив, що Україна "може" врахувати висновки Венеційської комісії щодо українського закону про освіту, але не пообіцяв, що зробить це.
"Ми матимемо змогу врахувати і висновки Венеційської комісії, і результати подальших консультацій з громадами", - зазначив Клімкін.
За його словами, висновки комісії можна також врахувати під час розробки ще одного закону – про середню освіту.
"Ми говорили (з Мелешкану – ред.) про те, щоб, можливо, спільно відвідати румунські громади в Україні. Можливо, взяти з собою когось із парламентарів, представників нашого Міністерства освіти, щоб знайти механізм імплементації закону про освіту", - сказав міністр.
Він пообіцяв, що результати зустрічі з румунським колегою обговорить з міністром освіти України Лілією Гриневич та народними депутатами, щоб з'ясувати, "яким чином продовжити ці контакти, щоб була чітка логіка наших подальших дій".
Пізніше П.Клімкін у Твіттері наголосив на позитивності діалогу в Румунії.
1/3 Позитивний діалог з румунським колегою. Відчувається турбота про громаду і бажання йти вперед.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 13 жовтня 2017 р.
2/3 Домовилися про продовження конструктивної співпраці у сфері освіти, у т.ч. з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 13 жовтня 2017 р.
12 жовтня глава МЗС для обговорення освітнього закону здійснив візит до Угорщини.
За підсумками зустрічі Угорщина продовжила наполягати на змінах закону, оскільки він, на її думку, порушує права етнічних угорців.
444 2017-10-15 / 22:12:58
Річ в тім, що в Румунії пейсате лобі сильніше, аніж в Угорщині.