Це збірка світлин професіоналів та аматорів, які подавали свої роботи на спеціально створену сторінку у Фейсбуку «Фотоальбом Ужгород. Збираємо фото разом!», а згодом група у складі фотомитця Сергія Денисенка, керівника мистецького центру «Кубло» Тетяни Смріги та дизайнера Артура Рущака відібрала фото і сформувала видання.
Як зазначив на відкритті презентації міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, видання дуже назріло, бо останнє робилося чимало років тому, а місто динамічно змінюється, останнім часом провели багато ремонтів, оновили вулиці, будівлі, скажімо, навіть «Совине гніздо» ще трохи більше року тому не приймало відвідувачів. «Дуже вдячний усім причетним до створення альбому, зробили чудову спільну роботу», – наголосив Богдан Євстафійович.
Координатор проекту Сергій Денисенко подякував Ужгородській міській раді за довіру створити такий сучасний паспорт міста. Відомо, що книгу презентують гостям міста і, членам поважних делегацій і тому вона розійдеться по всьому світу, представлятиме Ужгород у різних країнах. «Більше року тому ми якось говорили, що вже назріла необхідність оновити фотоальбом, і ось уже є результат. – Це абсолютно новий за принципом формування проект, справді «народний альбом», таке не реалізовувалося в Ужгороді і не відомо, чи втілено десь взагалі. Запросили ділитися своїм баченням на сторінці у Фейсбук всіх, фотографій виклали дуже багато, потім тривала робота з відбору, сортування, макетування книги, підготовка тексу. Книгу умовно розділили на 5 частин, тем. І це не путівник, тому абсолютно всі об’єкти Ужгорода не представлені. Відштовхувалися насамперед від фото. Проте довелося відмовитися від багатьох світлин, бо вони буди технічно неякісні, деякий матеріал необхідно було дозняти. Вдячний кожному фотографу, у тому числі й за оперативність. Працювати було приємно і легко, думаю, зробимо ще якісь проекти, адже фотографії люблять, щоб їх друкували. Скажімо, фото, яке винесено на обкладинку, навіть на комп’ютері не вигравало так, як, лігши на папір. Лише після друку стало видно срібло, яким віддзеркалює бруківка, яким налита ніч. Загалом можу сказати: мені не соромно за цю книгу», – сказав Сергій Денисенко.
Керівник мистецького центру «Кубло» Тетяна Смріга теж відзначила, наскільки важливо, коли замовник, а в цьому випадку Ужгородська міська рада, довіряє виконавцям, подякувала всім, зокрема і перекладачам, яким було важко з «настроєвими», як і фото, текстами. Розповіла, що найважливішим для робочої групи, яка формувала видання, було відобразити в ній любов до Ужгорода – його вуличок, будівель, мешканців, поділитися нею і це, очевидно, вдалося.
Дизайнер видання Артур Рущак відповів на запитання щодо фото, винесеного на обкладинку – у членів робочої групи була одностайна думка, що воно найбільш емоційне, «атмосферне», найяскравіше передає старовинний дух Ужгорода.
На завершення презентації усі автори, чиї світлини увійшли до книги, отримали примірники і зробили фото на згадку.
Читатель 2017-10-14 / 10:58:55
Кстати, в этом альбоме "скрытно" показали событие, на которое, как ни странно - НОЛЬ ВНИМАНИЯ ДО СИХ ПОР. Если не ошибаюсь, горянская Ротонда была показана? Ее, втихаря, наполовину испоганили, и никто (!) ни до (!), и не после (!) даже не заикнулся.
Хотя, при этом, проблема была тоже давняя. Стояла себе Ротонда, разрушалась сама по себе, и только разговоры, что "нужно спасать интерьер". Пока длилась говорильня, что "реставраторы нужны... это дорого.... " пришли какие-то мутные лица, и втихаря весь интерьер уничтожили.
Но, может, так правильно. Поскольку, и по сей день, дальше разговоров, ничего с места по 2017 год, не сдвинулось! И разрушалась бы она дальше.