Нещодавно в Ужгороді, на базі ДЮСШ «Динамо» відкрили новий зал із сучасним борцівським килимом та інвентарем. Відтепер і тут будуть намагатися виховати справжніх Чемпіонів у цьому європейському виді боротьби, мета якого — покласти супротивника на лопатки.
Євген ПЕТРОВ, тренер, майстер спорту з греко-римської боротьби:
Греко-римська боротьба – найблагородніший вид боротьби. Бере свій початок з Древньої Греції, потім розвивався у Римській імперії. У сучасному світі культивували цей вид боротьби у Франції, тому якийсь період назву носила «французька боротьба», потім – класична, але це все одне і те ж саме. Згодом греко-римська боротьба повернулася до витоків. Наша специфіка у тому, що всі прийоми і технічні дії робляться вище пояса. Не можна чіпляти ноги, підсічки, підножки, хапати руками за ноги. Ось це, що нас відрізняє від інших видів боротьби. Боремося ми у трико на змаганнях і у борцовках.
Борці греко-римського стилю змагаються у вагових та вікових категоріях (школярі — 14-15 років, кадети — 16-17 років, юніори — 18-20 років та сеньйори — від 20 років). Старти бувають і у молодших вікових групах. Сутичка у школярів та кадетів триває 3 періоди по 1 хвилині 30 секунд, юніори та сеньйори змагаються 3 періоди по 2 хвилини. У кінці кожного періоду визначається переможець. Якщо борець виграв 2 періоди — автоматично стає переможцем. Також ТУШЕ автоматично зупиняє сутичку. При рахунку в 0:0 в кінці періоду, призначається хрест, тривалістю в 30 секунд. Юні ужгородські борці уже знайомі з цими правилами, намагатимуться вивчити усі прийоми, аби бути не просто сильними спортсменами, а ще й хоробрими людьми.
Іван Візичканич – один із доросліших спортсменів, які зараз тренуються у новому залі. Хлопець займається греко-римською боротьбою з 5 років, спочатку – у Виноградівській ДЮСШ, потім – у Тячівській. Перейшов із кадетської категорії до юніорської, наразі є студентом Ужгородського національного університету. На меті у Івана – потрапити на закріпитися у збірній України, аби гідно представляти нашу школу на міжнародній арені.
Іван ВІЗИЧКАНИЧ, борець греко-римського стилю:
Греко-римська боротьба з дитинства загартовує характер, мужність. В цьому спорті я уже 11 років, потрапив випадково. Тато хотів записати мене на футбол, а віддав на боротьбу. Вигравав і Чемпіонат України, як був малий. Тепер був на відборі до Чемпіонату Європи, але за вихід у фінал травмував плече і вибув. Потім був на відборі до Чемпіонату світу, посів третє місце. Сподіваюся таки потрапити на чемпіонати світу і Європи, щоб гідно представляти свою країну.
Ілля Шестак також студент факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ. У спорті уже 10 років, починав займатися також у Виноградові. За спиною хлопця чимало всеукраїнських перемог та участі у міжнародних стартах. Зараз на меті – підтримання чемпіонської форми та підкорення нових вершин. Шлях до мети – через наполегливу, щоденну роботу. Тренування у новому залі не просто подобаються, а є комфортними та зручними, — переконаний спортсмен.
Ілля ШЕСТАК, борець греко-римського стилю:
Не я обирав, батьки обирали, заставляли ходити. Спочатку примусово ходив, позаймався 6 років, сподобалося. Хочу особисто досягнути, як мінімум, майстра спорту. Наразі я є КМС, багаторазовий призер Чемпіонатів України, максимум – заслуженого майстра спорту. А Олімпійські ігри – це вершина усього, мрію потрапити, як і усі спортсмени.
Тренування тут проводять досвідчені борці греко-римського стилю, майстри спорту Давид Осипов та Євген Петров. Заняття у «Динамо» відбуваються щоденно та є безкоштовними. Дітям необхідно мати спортивний одяг, у разі бажання брати участь у змаганнях – трико та спеціалізоване борцівське взуття.
Євген ПЕТРОВ, тренер, майстер спорту з греко-римської боротьби:
По віку ми набираємо з 7 до 12 років. Є у нас і старші групи дітей, і старших по віку, ввечері. Тим, кому за 20 років. Наприклад, хочуть прийти і попробувати, що таке боротьба. Сподіваємося, що і ці люди також приведуть своїх дітей після себе. У нас нема як такого обмеження по віку, хіба зі здоров’ям були якісь негаразди. Якщо нема протипоказань, то можна займатися. Так само і дівчатам, якщо є бажання у батьків – візьмемо і дівчат.
Наразі тут тренуються з півсотні дітей різного віку. Але очікують ще більше охочих. Тренери переконані: не обов’язково кожен із вихованців стане спортсменом – головне, щоб дитина гармонійно розвивалася, вела здоровий та активний спосіб життя.
uzhinform