Методики викладання, перенавчання вчителів та нова якість підручників – головні аспекти, від яких залежить успішне впровадження ст.7 Закону «Про освіту» в школах нацменшин без зайвого стресу та шкоди учням. Про це йшлося під час наради щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту» в Закарпатській та Чернівецькій областях за участі представників управлінь освіти, а також директорів шкіл з угорською та румунською мовами навчання, інформує прес-служба Міносвіти.
«Починати вивчення української з першого класу – запізно. Діти мають починати вчити державну мову ще в садках. Однак зараз у нас існує велика проблема з пошуком вихователів загалом, а не лише тих, хто може допомогти дітям вивчити українську», – відзначила представниця Берегівського району.
Лілія Гриневич підкреслила, що вирішення цієї проблеми можливе за умови тісної співпраці державної та місцевої влади.
«Я впевнена, якщо ви попрацюєте з можливістю надання житла для молодих людей, ми зможемо привабити ентузіастів у Берегівський район, щоб вони допомогли нашим дітям цього регіону освоїти державну мову», – запропонувала Міністр освіти і науки України.
Аби діти з нацменшин однаково якісно володіли як державною, так і рідною мовою, представники меншин пропонують активніше запровадження елементів двомовного навчання.
«Це хороший механізм, щоб дати нашим дітям термінологію обома мовами і забезпечити для них можливість вступу як в українські ВНЗ, так й університети країн походження», – розповіла представниця румунської меншини.
Сторони погодились, що ще одним викликом є написання якісних підручників.
«Ми маємо зібрати робочу групу з вчителів-практиків, експертів, представників МОН та Інституту модернізації змісту освіти, аби були напрацьовані якісні підручники як для двомовного навчання, так і для вивчення української мови», – зазначила Міністр.
Нагадуємо, що ст7 Закону «Про освіту» уже надіслано на розгляд Венеціанської комісії. 6 жовтня у Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич також заплановано зустріч з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, на якій теж обговорюватиметься питання експертизи та імплементації статті 7 Закону «Про освіту».
Вуву 2017-10-05 / 07:55:34
Без зайвих слів ... Людина на "своєму місці" ... І видно як вона докладається щоб знайти ... найкращий варіант ... для вивчення і поширення украйінськойі мови.