За цей період накопичено чималий досвід у цьому напрямку, й описані невідомі сторінки життя, побуту наших земляків. З метою більш фахового, глибшого вивчення і дослідження згаданих питань та з ініціативи дирекції і педколективу 12 вересня була організована зустріч із відомим на теренах Закарпаття – фольклористом, літературознавцем, бібліографом, мистецтвознавцем, провідним методистом Обласного організаційно-методичного центру культури Іваном Васильовичем Хлантою. Він – заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України, автор понад ста книг з фольклористики та етнографії.
На зустрічі з педагогами нашого колективу Іван Васильович поділився своїм досвідом у галузі пошукової роботи, висловив рекомендації і побажання щодо організації методики здійснення записів краєзнавчого матеріалу – пісень, легенд, переказів, бувальщин, обрядів, технології їхнього опису, зберігання і популяризації. Він наголосив, що фольклор, культурно-мистецька бібліографія нашого краю займають чільне місце в житті нашого народу, в історії і мистецтвознавстві не тільки в Україні, але й за кордоном.
Ознайомлюючись із пошуковими роботами юних туристів, він схвально оцінив тематику, зміст і якість дослідницьких робіт, звернув увагу на неповноту висвітлення (в окремих випадках) тих чи інших записаних епізодів із життя наших краян та дав слушні настанови з цього приводу.
Перед керівниками туристсько-краєзнавчих гуртків Іван Хланта презентував свої нові творчі здобутки й надбання, зокрема книги «Пісні Іршавщини», «Літературно-мистецьке життя Копашнова», «Коломийкарі Закарпаття». Він наголосив, що в них гідно представлені іршавчани, які в свій час творили, а тим самим й славили рідний край, отчий дім та закарпатську родину. Матеріали, висвітлені на сторінках цих книг, є яскравим доповнення до навчальних програм, тому їх рекомендовано використовувати у виховному процесі для більш предметного їх усвідомлення та розуміння. Науковець повідомив, що зібрав величезний багатий народознавчий матеріал для майбутньої книги «Легенди і перекази Іршавщини».
Дуже цікавим був діалог педагогів нашого колективу з цією видатною постаттю в культурологічному житті краю. Іван Васильович дав нам цікаві поради щодо розширення тематики і напрямків конкретної пошуково-дослідницької роботи. Під час розмови були окреслені перспективні плани спільної краєзнавчої праці.
Богдан Ільницький, завідувач відділу екскурсій і походів Іршавської районної станції юних туристів