Мешканці прикордонних областей майбутнє своїх дітей в нашій країні не планують, після школи відправлятимуть їх за кордон. Але скрізь у світі ті, хто мріють навчатися за кордоном, в іншій країні, на іншій мові, вчать її додатково. А загальна шкільна програма завжди викладається на державній мові тієї країни, де ми живемо.
Зараз до закону про освіту вносять зміни – з наступного навчального року мовами національних меншин навчатимуть у садках та початковій школі.
Таких шкіл в Україні майже 900, більшість з них – російськомовні, а у двохстах викладають угорською, румунською та польською. З 5 класу будуть вводити викладання українською – аби учні знали і державну мову, окрім рідної. Остаточний перехід має відбутися у 2020 році, доти поступово запроваджуватимуть деякі дисципліни українською.
Буковинські румуни та закарпатські угорці просять президента ветувати законопроект. А ось ужгородські науковці вважають навчання державною мовою вірною справою. А збурення та маніпуляції – справа політична і має незабаром минути.
Вуву 2017-09-14 / 13:42:36
...а вот гена не науковець ... На превеликий жаль.