Таку думку висловив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко у ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 20:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.
Нещодавно Верховна Рада України в межах освітньої реформи прийняла новий Закон «Про освіту». Із головних нововведень – 12-річне навчання в школах та закриття російських шкіл та класів.
«Я все своє політичне життя борюся за права української мови як державної, не применшуючи при цьому ролі і значення жодної іншої мови, зокрема і російської. Але якщо мова йде про національні меншини та їх права, то закон про освіту жодним чином не порушує ці права», – прокоментував нововведення В’ячеслав Кириленко.
До того ж, зауважує віце-прем’єр, новою редакцією закону про освіту передбачене викладання мовою національних меншин в початковій школі. Далі таке право зберігатиметься і в базовій школі, але поряд із викладанням українською мовою.
«Діти і угорські, і румунські, які навчаються в початковій школі іншою мовою, мають також оволодівати масивом знань і українською мовою. Адже, якщо вони вчаться в Україні, то прагнуть пов’язати своє майбутнє саме з цією країною. Однак, якщо вони не володітимуть основними предметами на українській мові, то мають обирати: або будувати своє життя в Україні поза вищою освітою, або здобувати цю освіту у сусідніх країнах», – пояснив віце-прем’єр-міністр України.
Таким чином, на думку Кириленка, в Україні вдасться скоротити мовну прірву, а саме, коли в деяких районах Закарпаття випускники середніх шкіл взагалі не володіють українською мовою.