Вівчарство на Рахівщині відроджуватимуть шляхом створення показових полонинських господарств

Впродовж останніх років спостерігається динаміка виробництва сиру невеликими обсягами, що є єдиним видом діяльності, від якого отримують доходи. Тому сьогодні важливо заохотити населення всебічно розвивати та популяризувати гуцульську кухню, страви з молодої баранини, сир, вурду, впроваджувати переробку вовни, виготовляти з неї кінцеву продукцію: одяг, взуття, покривала, ліжниківи тощо.

Вівчарство на Рахівщині відроджуватимуть шляхом створення показових полонинських господарств

З метою відродження вівчарства районна рада затвердила програму створення показових полонинських господарств на 2016 – 2020 роки, яка повинна сприяти покращенню соціально-економічного розвитку населених пунктів (створення робочих місць, збільшення поголів’я тварин, зростання ефективності використання сільськогосподарських угідь, покращення пасовищ).

Її учасниками є сільські, селищні та міська ради, юридичні особи-товаровиробники, сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм власності та господарювання, фермерські господарства, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, особисті селянські господарства, підприємці, мешканці Рахівщини, які мають можливість брати участь у реалізації нових екотуристичних об’єктів на полонинах.

Документ також передбачає напрямки фінансування на виготовлення проектно-кошторисних докуме­нтацій, отримання і офо­рмлення необ­хідних документів, дозволів і ліцензій, закупівлю та транспортування будівельних матеріалів на будівництво та облаштування, придбання інвентарю, холодильного обладнання, посуду і тари для полонинських господарств, інформаційне та предметне напо­вне­ння для забезпечення функціону­ва­ння і побуту показового полонинського господарства (буклети, банери, карти маршруту).

За клопотаннями голів органів місцевого самоврядування цього року, відповідно до програми, вже профінансовано 35 тисяч гривень на закупівлю будівельних матеріалів, зведення та реконструкції тваринницьких приміщень на окремих високогірних пасовищах. Роботи активно тривають на Діловецьких полонинах Лисичий, Квасний, Струнги, лугівській – Гутин-Томнатик, Лужанській – Старий. Успішно функціонує та приймає туристів показове полонинське господарство на Гропі (Лазещина). Сільські мешканці, вівці яких випасаються тут, мають можливість реалізовувати сир та вурду на місці.

Великобичківська селищна рада оформила в постійне користування полонину Оприш. Створено комунальне підприємство, розроблено програму з розвитку полонинського господарства, на реалізацію якої передбачено в місцевому бюджеті 240 тис. грн. Триває виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво тваринних приміщень, для обслуговуючого персоналу (тваринників), а також для перебування туристів. Поряд з цим планується відремонтувати під’їзну дорогу до високогір’я.

І районна, і поки що в єдиному варіанті селищна програми сприяють активізації та зацікавленості населення в будівництві нових об’єктів на полонинах, яких у районі 78, що дозволить поступово відроджувати традиційне господарювання, збільшити поголів’я овець і не втратити навички з виготовлення продукції вівчарства.

З метою залучення інвесторів до розвитку галузі, планується до проведення круглий стіл з фермерами, зацікавленими особистими господарствами та приватними землевласниками району, що в перспективі дасть змогу за кошти інвесторів придбати племінне поголів’я овець, обладнання для переробки продукції. З боку керівників фермерських господарств буде гарантовано надано майновий комплекс для розміщення поголів’я та виробничої переробної бази. Також передбачається обговорити та напрацювати бізнес-плани по розведенню овець у особистих селянських господарствах з динамікою отримання прибутків, повідомила начальник відділу агропромислового розвитку Рахівської РДА Наталка Кобаса.

07 серпня 2017р.

Теги: вівчарство, господарства

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 8
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини