105 солдатів — це студенти кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету. Протягом двох років вони щоп’ятниці відвідували пари в УжНУ. Тепер місяць мають проживати в казармах, харчуватися в солдатських їдальнях і відпрацьовувати навички на полігонах.
Василь ОЛІЙНИК, завідувач кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету
Це вже не є студенти. Вони потрапляють в іншу категорію. Зараз вони іменуються як солдати Збройних сил України. Після закінчення військового збору вони складають випускний іспит. Після цього формуються документи і відправляються для наказу Міноборони про присвоєння їм військових звань молодших лейтенантів запасу.
На навчальних зборах — тільки четверо дівчат. Однією з них є Марія, котра вже другий рік вчиться на військовій кафедрі. Каже: мріяла одягнути форму завдяки дідусю, який є ветераном Другої Світової війни.
Марія СЛАВИЧ, студентка військової кафедри УжНУ
У нас проводять багато занять зі стройової підготовки. Нам показують види зброї, різні види озброєння, техніки, машини. Ходимо на полігон. Стараємося бути на рівні з хлопцями, оскільки цю справу ми обрали самостійно. Є невеликі винятки у зв’язку з тим, що ми дівчата. Однак стараємося бути рівними, щоб не було різниці між сильною статтю і слабшою (жіночою).
Наразі солдати вчаться шикуватися та відпрацьовують стройову підготовку: діють злагоджено, виконують як індивідуальні команди, так і в складі підрозділів.
Олександр ПОБЕРЕЖНИК, командир 3 навчального підрозділу
У моєму взводі 29 осіб. Взвод поділений на відділення. У мене 4 відділення і відділення старшого офіцера батареї. Тобто кожного дня ми просипаємося, робимо зарядку, йдемо снідаємо. Далі в нас ідуть пари за розпорядком.
Загін Олександра відправляється в парк. Солдати чистять, розбирають і вивчають складові мінометів калібрів 120 і 82 мм — саме тих, які використовують бойовики на передовій у зоні АТО. Студенти майже місяць перебувають на базі військової частини і можуть відчути на смак життя солдата. Уже 30 липня перший випуск військової кафедри УжНУ прийматиме офіційну присягу на вірність українському народу. А після навчання солдати не підлягають призову на строкову службу.
Земляк 2017-07-20 / 09:04:04
А стрiляти знають?
Щурь вася з міжгіря 2017-07-19 / 15:24:14
а чому їх зразу під оркестр не провели в зону АТО !?, адже з них і так ніякого толку небуде адже всі вони закінчили за хабарі які давали викладачам цього ПТУ ( УжНУ )