Протягом двох днів у двоборстві та довгому циклі змагалися чоловіки і жінки у кількох вагових категоріях. Для перемоги спортсмени підіймали гирі, вагою 24 кг (для чоловіків) та 16 кг (для жінок) найбільшу кількість разів у відведені 10 хвилин.
Андрій ЯРЕМУС, організатор змагань
Змагання проводяться під егідою Всесвітньої асоціації клубів. 65-70 учасників, усі наші друзі, які нас цінують і люблять. На наступний рік ми організуємо і підготуємося краще, аби учасників було більше. Це імідж країни, реклама й імідж нашого Ужгорода. Люди приїжджають сюди, бачать як і що тут у нас, а потім будуть приїжджати сюди не тільки на змагання, а й з туристичною та іншою метою.
Олег Іліка приїхав з Італії. Чоловік, родом із Буковини, уже 17 років розвиває гирьовий спорт у Європі. Наразі він є президентом італійської федерації та віце-президентом міжнародної . Саме дружба із закарпатськими гирьовиками і привела команду Італії на клубний Чемпіонат Європи в Ужгороді. Ігор відзначає: рівень спортсменів у всьому світі зріс, втім наша держава залишається серед лідерів.
Олег ІЛІКА, президент італійської федерації гирьового спорту
Відношення рівня Італії та України, звичайно Україна – одна із тих країн, де зародився гирьовий спорт, одна з найсильніших команд в світі. Я патріот гирьового спорту, і останні два роки у 2015-2016 рр., вивів Італію у ранг Чемпіонів світу у команді. Привіз команду у складі 9 чоловік на Чемпіонат Європи серед клубів, який вперше відбувається в Європі, та і світі взагалі. І Це велика честь, що приймаємо його в Україні, в Ужгороді проводяться такі змагання. Займаюся розвитком гирьового спорту в усьому світі, а саме організацією стартів. Я реаліст і цьому турніру ставлю оцінку відмінно, з поправкою на те, що завжди можна покращувати рівень змагань.
Аніта Майороші-Лазар представляє угорське місто Цеглед. Професійна спортсменка у гирьовий спорт прийшла два роки тому. Уже представляла Угорщину на Чемпіонатах Європи та світу. Змагання в Ужгороді розцінює як хорошу платформу для тренувань перед майбутньою світовою першістю, яка цього року буде у корейському Сеулі.
Аніта МАЙОРОШІ-ЛАЗАР, спортсменка з Угорщини
Гирьовим спортом займаюся два роки і дуже люблю виклики, зокрема в одиничних видах спорту, коли за себе відповідаєш. В Угорщині гирьовий спорт ще не дуже популярний. Але робимо все, аби розвивати його: відкриваються секції, клуби, заняття у фітнес-центрах. Беремо участь у міжнародних змаганнях, переважно у прикордонних регіонах. На Чемпіонаті світу познайомилися з Італійцями, пізніше запросили на ці змагання в Ужгород. Подобається дружня атмосфера тут,підтримуємо одне одного.
За Ужгородський клуб виступала одна із лідерок української команди Ольга Масловець із Харкова. Її коронна вправа – ривок. На Закарпатті буває радо, а на змаганнях із топовими спортсменами Європи відшліфовує власну майстерність.
Ольга МАСЛОВЕЦЬ, спортсменка з Харкова
В двоеборье соревнуемся уже во второй раз, неделю назад кросс-фит банда в Киеве. Там дебютировала в таком новом для себя виде, как толчок и ривок, двоеборье как у мужчин, только гирей в 16 кг. Рывок – мой конек, в толчке не все получается. Италия, конечно, сильная, она всегда толкала. Ничего, будем брать рывком. Атмосфера супер, хотелось бы больше участников с других стран. В Ужгороде уже не первый раз, традиционно ездим на турнир «Об’єднання – запорука розвитку», очень красивый город и люди очень хорошие.
Закарпатський клуб зібрав цілу низку перемог домашнього Чемпіонату Європи. Так, у двоборстві чоловіків у ваговій категорії до 73 кг перемогу виборов ужгородський гирьовик, один із лідерів національної збірної України Василь Потокій.
Василь ПОТОКІЙ, переможець змагань
Ми уже проводили в Ужгороді два рази Всеукраїнські змагання, тепер от міжнародного рівня, є три країни Європи, є учасники. Показують високі результати. Атмосфера хороша, є конкуренція з боку Італії. Максимум свій не вдалося показати, мій найкращий результат 155 поштовхів, сьогодні вдалося зробити 141. Але результатом задоволений, вдалося вистояти усі 10 хвилин. Велике було психологічне навантаження, оскільки наклалися організаційні моменти, дають свою втому, і на більший результат я не міг показати.
У майбутньому Ужгород і надалі планує розвиватися як європейська столиця гирьового спорту. Для цього працюватимуть над розвитком як власне спортсменів, так і залучатимуть небайдужих для підтримки спортивних ініціатив.