Цьогоріч дійство відбудеться на березі Ужа (вниз від філармонії) та матиме кілька складових. Розпочнеться програма «На Івана Купала» о 17-ій і триватиме до ночі, а основними моментами стануть стихії вогню й води.
Uzhgorod.in поспілкувався з молодою режисеркою, ініціаторкою відзначення свята Івана Купала в Ужгороді – Наталією Сентимрей.
«Задумка виникла три роки тому, коли я була ще студенткою. Окрім того, що я постійно брала участь у різних заходах, мені хотілося створити щось своє, унікальне, щось таке, чого ніхто в Ужгороді не робив», - каже молода жінка. «Свято «На Івана Купала» в Ужгороді проходить вже в третє. І кожного року в організації заходу є певні новації. Так, 2015 рік відзначився театралізованим дійством: на свято прибули Водяники та Відьми. Торік головною подією торжества стало справжнє весілля». До слова, торік у Боздоському парку власне Наталчине весілля і відіграли на березі Ужа в супроводі смолоскипів, купальських атрибутів та навіть гри на бандурі.
«Задумка цього свята полягає у тому, щоб об'єднати людей навколо традицій, звичаїв, обрядів, які постійно відтворювали їхні предки (адже це все передавалося з покоління в покоління). Сучасний світ далеко не такий, він постійно йде вперед, а історія залишається на папері, так само і традиції - з часом вони просто зникнуть. Тому в захід такого формату я вкладаю активний, якісний , змістовний відпочинок. Тут люди зможуть оздоровитися – це вуглеходіння, поворожити на віночках і не тільки, поливатися, бо Купала - це очищення вогнем та водою. Родзинка як раз і полягає у поливанках , бо зазвичай головним елементом свята є стрибки через вогнище», - оповідає організаторка.
У програмі свята передбачені і майстер-класи та навіть аукціон (тематичні картини з природою, гончарні вироби та обереги), - інформує Наталка. Також на святі буде представлена «обрядова» кухня, яка має свої особливості. «Це має свій сенс, адже насамперед ідеться про наші українські страви, які приготовані, як кажуть, з любов'ю. У нас доволі " шашличних" фестивалів, треба це змінювати!». Ця частина свята – за волонтерами Руху підтримки закарпатських військових, які готують особливі смаколики з українським колоритом та купальським настроєм – зокрема, особливі вареники та навіть «русалчині» напої.
Наталія ділиться: «Чекаю від гостей заходу бути активними, не боятися спробувати щось нове – відкритися, бо ж поливатися - то, може, трохи для когось незвично, запрошую долучитися до обрядових дійств, знайти щось цікаве для себе. Раджу приходити з пляшечками з водою та килимками, попереджаю: такого поняття як сцена не буде, дійство відбуватиметься посеред людей і власне з людьми. Запрошую гостей свята Купала в Ужгороді бути не глядачами, а учасниками!».
Отже, зустрічаємося у п’ятницю, 7 липня, на набережній Ужа неподалік пішохідного мосту (під філармонією), український колорит вітається, а добрий настрій – обов’язковий!