Як зазначалося під час зустрічі, з огляду на спільне історичне минуле та велику кількість бажаючих закарпатців працевлаштуватися та навчатися в Чехії є велика необхідність мати в краї консульство сусідньої держави. Закарпатці під час пошуку роботи за кордоном та оформленні робочих віз часто стають жертвами шахраїв-посередників, які нагрівають руки на довірливих людях. Полегшило би справу і відкриття в області офіційного бюро по працевлаштуванню, яке б володіло інформацією про вільні чеські вакансії та роботодавців, готових легально працевлаштувати закарпатців.
Зі слів представників керівництва області, питання відкриття в Ужгороді Чеського дому обговорювалося під час зустрічі з Міністром закордонних справ Чехії Любомиром Заоралеком, який висловив цілковиту підтримку озвученій ідеї. Створення Чеського дому, де б можна було розмістити візовий, інформаційний та культурний центри, полегшило би співпрацю між Закарпаттям та Чехією та наблизило би перспективу відкриття повноцінного консульства Чеської Республіки в Ужгороді. Зараз ведуться роботи над тим, щоби відкрити такий центр вже в нинішньому році, зазначалося під час розмови.
Петер Крчал запевнив: підняті питання триматиме на контролі та докладе максимум зусиль в межах своєї компетенції для їх втілення.
Під час зустрічі також йшлося про співпрацю департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА із Краєм Височина, завдяки якому працівники інтернатних закладів області мають можливість щороку проходити стажування в Чеській Республіці, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.