Однак жодного ажіотажу на пунктах пропуску Закарпаття немає. За словами прикордонників – очікували збільшення пасажиро-транспортного потоку, як мінімум, на третину.
Олена ТРАЧУК, помічник начальника Чопського прикордонного загону
На часі пунктами пропуску Чопського загону оформлено 263 особи, які прямували до Євросоюзу у безвізовому порядку. А в цілому за Закарпаття кількість таких осіб сягає понад 500 чоловік.
Загальне оформлення людини та внесення її в базу даних триває до однієї хвилини. Наразі прикордонники працюють у звичному режимі. В разі потреби збільшуватимуть склад зміни.
Вадим СТЕЦЮК, перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Ужгород»
В пункті пропуску «Ужгород» повернутих громадян не було. Всі прослідували встановленим порядком. Зауважень. Скарг на роботу прикордонних служб не виникало.
На україно-словацькому кордоні стоять кілька десятків автомобілів. Водії зізнаються – поки безвізом особливо не користаються.
Анатолій, водій
Я українець. У мене ще дійсна віза. Тому я ще їду по візі. Але біометричний паспорт уже маю Віза закінчується вже цього місяця. І, звісно, буду далі їздити по безвізу.
Олександр, водій
По карточці. По малому прикордонному.
Йосип, водій
Я завжди їхав з візою. І буду їхати з візою. Дивіться. Віза, бачите?Бізнес. А що в безвізовому режимі хорошого? Хто їздив за кордон, мав можливість їздити, той і буде їздити. І в нього є возможность собі візу зробити. А хто не їздив, не робив візу, в нього нема возможності і він не буде їздити.
Павло, водій
По візі. Я думаю, в тих, що вже мали паспорта, у них є вже там печатки, що вони вже були в Євросоюзі. То хіба той, що ніколи не був, то у нього можуть бути якісь проблеми. Ну не проблеми, а скоріше якісь там загвоздки.
Нагадаємо, аби скористатися безвізовим режимом, необхідно мати біометричний паспорт, страховку, підтвердження мети поїздки та фінансове забезпечення.