Цього року навесні на строкову службу було призвано 250 чоловіків призовного віку. Поставлений вищим командуваннм план виконаний на 100%, зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський.
Юнаків, яких призвали, у навчальних центрах готуватимуть до служби у Сухопутних військах, частинах центрального підпорядкування (наприклад Президентський полк), частин Військово-повітряних, Військово-морських сил, Національної гвардії України та Держспецтрансслужби. Відмінністю є те, що цього разу не призивали до лав прикордонників.
За словами військових, призовна кампанія не завжди все проходила гладко, адже чимало юнаків виїхали за кордон на заробітки. Відзначають і не досить відповідальне ставлення більшості призовників та їх родин до військової служби. Чимало з них відмовлялись отримувати повістки, у хід йшли лайка, погрози в бік працівників та військовослужбовців військових комісаріатів та намагання «вирішити» проблему.
Варто зазначити, що цього року збiльшено розмiр одноразової грошової виплати строковикам, вона становить 3200 гривень. У 2016 роцi призовники отримували по 2900 гривень.
Служитимуть призовники за екстериторiальним принципом, тобто за межами області. Пiсля пiдготовки їх розподiлятимуть по частинах вiдповiдно до потреби в тих чи iнших вiйськово-облiкових спецiальностях. До проведення АТО залучати вiйськовослужбовцiв строкової служби заборонено, тож служитимуть на мирнiй територiї, розповів начальник відділення комплектування та призову – заступник військового комісара підполковник Юрій Величканич.
Однак, якщо строковик виявить бажання, то може укласти контракт i вже як контрактник буде служити в бойовому пiдроздiлi.
Крім того, за повідомленням військового комісара протягом липня-серпня буде проведено додатковий призов юнаків на строкову військову службу до лав Національної гвардії України, повідомили у групі по роботі з особовим складом та громадськістю Закарпатського ОВК.