Учасники семінару мали змогу збагатити свій досвід та навички в бойових мистецтвах через знайомство з новими для себе видами бою.
Тімеа ЛАВЕР, тренер з айкідо (ІІ дан)
У рамках святкування року Японії в Україні ми з колегами по шидокан-карате, айкідо і дзюдо зібрали на татамі понад 65 дітей різного віку, від 5 до 14 років. У нас коренем усіх бойових мистецтв є джіу-джицу. На основі цього виникли різні течії, в тому числі айкідо і дзюдо, потім шидокан. Всіх нас поєднує любов до цієї країни, цікавіть культурою, традицією, історією саме самураїв.
Дзюдо – олімпійський вид спорту, де головним є передусім змагання за першість. Юним дзюдоїстам корисно було почерпнути інформацію про філософію айкідо та бойові навички шидоканістів.
Лідія КОВАЧ, тренер з дзюдо, майстер спорту
У трьох східних єдиноборства є спільне коріння – Японія, раїна всіх бойових мистецтв, які є в Україні. Для того, аби діти спробували інші види, себе в інших бойових мистецтвах, айкідо – це більше філософія, а дзюдо – олімпійський вид спорту, у нас головне змагання. Щоб дітям тут було цікаво, різноманітно, аби кожен спробував себе фізично, так і координацію свою виправив.
Ставати професіоналами в одному напрямку бойового мистецтва, але черпати сили та натхнення в інших. Спочатку на семінарі розглянули базові техніки айкідо, попрацювали в парах. Далі було тренування з шидокан-карате — відпрацювали техніку кіхону та ідо-кіхону, в парах вивчали техніку куміте. Останнім тренуванням було дзюдо із відповідною бійцівською технікою.
Ірина ГОДИНЕЦЬ, тренер з шидокан-карате (ІІ дан)
Вважаю, що людина, яка вибрала якесь бойове мистецтво, повинна вибрати один вид, але водночас і мати уяву про інші види бойового мистецтва. Особливо це важливо дітям, мають якийсь свій шлях, тільки розпочинають, тому дуже рада, що ми проводимо такий захід, він потрібен і буде мати позитивний вплив для тих, хто тренується.
У подальшому представники цих японських бойових мистецтв планують продовжити практику таких спільних семінарів. Адже завжди є до чого прагнути і що вдосконалювати.