З української сторони участь у зустрічі також взяли депутат обласної ради, генеральний директор ОТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович, а з польського боку: директор обласної клінічної лікарні №1 ім.Фредеріка Шопена в м.Жешув Підкарпатського воєводства Вітольд Вішневський, торакальний хірург Войчех Каджіолка та інші.
У ході двосторонньої зустрічі зазначалося, що в Закарпатській області, як і в цілому по Україні, ситуація із захворюваністю на туберкульоз напружена. Для того, аби покращити невтішну статистику в краї, прийнята цільова соціальна програма на 2017-2021 роки. Цьогоріч на профілактику, діагностику та лікування недуги передбачено 6 млн гривень. Фінансує протитуберкульозні програми й Євросоюз. Будівництво протитуберкульозної лікарні у Нижній Апші розпочали ще у 2010 році на території Тячівського районного протитуберкульозного диспансеру. Після введення в експлуатацію тублікарні, тут зможуть лікувати майже сотню хворих на сухоти.
Загалом для реалізації проекту передбачено 6,4 млн.євро, з яких – 5,4 млн забезпечує українська сторона. 3,2 млн.грн в цьому році облрада вже виділила для підготовки проектно-кошторисної документації для завершення будівництва тублікарні та необхідних документів для облаштування приміщень сучасним медобладнанням, в тому числі комп’ютерною томографією. Це дасть можливість покращити виявлення, діагностики та лікування туберкульоз».
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович підкреслив: «Зменшення ризику епідемії туберкульозу в Закарпатті, завдяки зведенню туберкульозної лікарні на 100 ліжок в с.Нижня Апша та впровадження інноваційних європейських підходів до лікування туберкульозу й ефективних методів його виявлення в групах ризику, у тому числі у віддалених і важкодоступних районах, шляхом введення вдію сучасних мобільних діагностичних кабінетів – це все передбачено в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 роки». Тож, будемо докладати максимум зусиль для впровадження пілотної моделі виявлення та лікування туберкульозу в нашому краї».
Польські партнери зазначили, що завдяки реалізації спільного проекту вдасться покращити доступ хворих до кваліфікованої медичної допомоги, ввівши в експлуатацію тублікарню в с.Апша. Також вдасться підвищити ефективність діагностики та лікування за рахунок оснащення Обласної клінічної лікарні №1 в м.Жешуй та протитуберкульозних центрів ОКТМО «Фтизіатрія» сучасним обладнанням, витратними матеріалами і лікарськими засобами для виявлення та лікування туберкульозу, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.