Творча лабораторія проводилась із метою активізації діяльності хореографічних колективів області та обміну досвідом у роботі з колективами.
Провідний методист хореографічного жанру відділу народної творчості та аматорського мистецтва Обласного організаційно-методичного центру культури Ольга Толвай у своєму виступі акцентувала увагу про стан хореографічного мистецтва області та діяльність аматорських колективів краю; надала інформацію про кількість національних меншин та місця їх компактного проживання на Закарпатті, кількість аматорських хореографічних колективів національних меншин, які працюють при клубних установах регіону; надала методичні поради присутнім керівникам аматорських хореографічних колективів щодо підбору репертуару, музики, хореографічної лексики для дитячих хореографічних колективів і гуртків.
Ерік Сачко, директор Дитячої академії танцю торкнувся питання щодо особливості роботи в дитячих колективах: підбір репертуару; дисципліна; культура поведінки на заняттях; зовнішній вигляд на сцені та заняттях тощо.
Керівник зразкового ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат», заслужений працівник культури України Михайло Сачко розповів про манеру та особливості виконання словацьких, румунських угорських і ромських народних танців у дитячих колективах. Його вихованці продемонстрували керівникам аматорських хореографічних колективів найхарактерніші рухи наведених вище танців, а потім і самі танці.
Чудовий показовий виступ представили учасники ансамблю пісні й танцю «Явір» Природничого університету міста Люблін Польської Республіки. Керівник ансамблю Збігнев Романович разом зі своїми вихованцями провів майстер-клас на тему «Манера та особливості виконання польського народного танцю». Після чудового майстер-класу він запросив усіх охочих на вечірню концертну програму, яка відбудеться на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок.
Загалом у творчій лабораторії взяло участь понад 100 учасників, методистів та керівників аматорських хореографічних колективів із Великоберезнянського, Виноградівського, Мукачівського, Перечинського, Рахівського, Ужгородського, Свалявського, районів та міст Ужгород і Чоп, які мали змогу збагатити свої знання та обмінятися досвідом роботи, повідомила Закарпаття онлайн провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Ольга Толвай.