Основні доповідачі – досвідчені фахівці, постійні консультанти, науковці, розробники програмних продуктів, юристи, практикуючі голови ОСББ, які входять до львівської ГО "Центр досліджень місцевого самоврядування".
Начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж, муніципальний координатор Проекту ЄС/ПРООН Марина Куберка зазначила, що в Ужгороді вже 310 ОСББ, більшість створені у 2016-му та впродовж перших місяців цього року. На жаль, близько 70% житлового фонду в Ужгороді, втім, як і в більшості інших міст України, потребують капітального ремонту. До міської ради уже надійшли запити, клопотання про оновлення в будинках, які загалом потребують близько 100 мільйонів гривень. Голови ОСББ стикаються з такими питання, що доводиться бути і юристом, й інженером, і сантехніком, і бухгалтером, і навіть психологом одночасно, тому навчання вкрай необхідне.
Представники ГО "Центр досліджень місцевого самоврядування" розповіли, що впродовж семінару будуть докладно розглянуті питання фінансового планування діяльності ОСББ, бухгалтерського обліку, юридичні аспекти, у тому числі судовий захист інтересів ОСББ, визначення технічного стану будинків і мереж, заходи термомодернізації, переваги і недоліки управління, організація асоціацій ОСББ та багато інших.
Кожен учасник за підсумками навчань отримає напрацьовані книги з практичними порадами, методичними рекомендаціями з досвіду інших міст та всі презентації, типові форми документів тощо на електронну адресу.
Для тих ОСББ, які не змогли взяти участь у квітневому семінарі, аналогічний семінар буде проведено з 10 по 13 травня.