Як зазначив присутній на події уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа, ініціював відкриття кафедри особисто прем’єр-міністр країни Віктор Орбан. «Оскільки угорська мова викладається в Україні, українська мова так само має викладатися в Угорщині», – зазначив І.Грежа в своїй вітальній промові.
Кафедра української та русинської філології працювала в університеті Ніредьгази з 1992 року. Її незмінним керівником був професор-славіст Іштван Удворі, котрий залишався на цій посаді аж до своєї смерті в 2005 році. Згодом у процесі реорганізації українське відділення було закрито.
Теперішнє відкриття кафедри поєднали із встановленням на фасаді будівлі університету меморіальної дошки І.Удворі, вшанувати пам'ять котрого прийшли офіційні представники уряду Угорщини, Консульства України в Ніредьгазі, народний депутат України Василь Брензович, керівництво мерії міста, представники українського національного самоврядування в Ніредьгазі, а також учені та науковці університету.
Кафедра вже має керівника – це доктор філософії Вікторія Штефуца, котра народилася на Закарпатті в м.Хуст і ще в дитячому віці разом із батьками переїхала до Угорщини. Головні завдання новоствореної структурної одиниці університету – науково-дослідницька діяльність, навчання студентів, художній переклад творів угорської та української літератури, розвиток і поглиблення двомовних зав’язків.
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, котрий також був запрошений на урочисту подію, побажав новій кафедрі здібних студентів, наукових відкриттів і подарував невеличку бібліотечку україномовних книжок, картину із закарпатським пейзажем і годинник із державними символами України – тризубом і жовто-блакитним прапором.
Вуву фор пітю 2017-04-29 / 08:31:08
Шкода тебе петю ... що ти туда пойіхав...але якщо так сталось значить така твоя доля...значить ти вже розібрався як тобі далі жити.
Маєш можливість прийізжай в гості...ти тут сій а не чужинець.
Pityu 2017-04-27 / 10:55:48
я magyar який ходив в укр.школу. знаю svoje походження та історію свого і вашого narodu. можу вам докладно на власному прикладі показати як мені допомагаli жити дома в Uzhhorodi прії3жі руський-українці. накінець я не мав виходу і мусив їхати додому. Скажімо з дому додому( із закарпаття в угорщину).було нелегко але краще. Люди бувайут усілякі добрі і погані, кому як повезе. Не треба перекручувати історію і придумувати нову, заступатися за словаків. ви їм так само не потрібні як і самі sobi. краще rozberitsja у sobi як давати poradim як zhiti inshim.
життя коротке. не має резону вклададті енергію там де ви не можете нічого змінити. чай вам усім шастіт найти свою batkivschinu і zhiti щасливо до смері без vijni і khvorob!
Byby for aleks 2017-04-26 / 17:27:52
Пойідь в хунію пожв там місяць (2) поспілкуйся з ними виключно украйінською , (так як вони тут),...а тоді вертайся і нам розкажеш... Про дурні коменти і повагу від сусіда.
Алекс 2017-04-26 / 09:32:41
Слабкість українців в дурних коментарях, де немає поваги... Сила нації - в повазі до сусіда...
Правда 2017-04-25 / 22:45:38
На Закарпатті далеко не 160 тисяч угорцвів ! А в Угорщині далеко не 6 тисяч українців. Сотні тисяч закарпатців віками насильно змадяризовано, а хто не піддався мадяризації - фізично знищено! Угорці ніколи не були корінними жителями Закарпаття - вихідці - азіатські, без імені-історії: живуть за "писулькою" анонімщика...
Вуву for ist van 2017-04-25 / 22:15:44
Ну от ти чомусь ... ще невтік ?
Що так важко тримає ? Чи грошей на квиток невстачає ?
István 2017-04-25 / 21:36:16
Непропорційна?
Ну Україні 160 тис. угорців - корінних жителів, а в Угорщині 6 тис українців, які самі тікали з України.
українка 2017-04-25 / 20:53:25
Миршава, непропорційна "вдячність" за існування на Закарпатті цілого мадярського інституту і цілого мадярського гуманітарного "факультету" УжНУ