Напередодні Пасхи в обласному центрі триває низка майстер класів на великодню тематику. Серед відвідувачів не лише діти, дедалі більше охочих взяти участь у творчих майстер — класах — і серед дорослих. Останні зізнаються, незважаючи на передсвяткові клопоти їм було цікаво поринути у творчість
Інга БОГОВСЬКА, відвідувачка майстер — класу
І для того, щоб трошки релаксувати і аби забути про ці побутові речі перед святами, коли жінки прибирають і забувають що головне це прибрати свою душу. І саме ці майстер класи допомагають відволіктися і зосередитись на внутрішньому світі.
Анна, відвідувачка майстер-класу
Напередодні такого свята ми вирішили із карапузіком уже привчатися до таких творчих робіт, цікаво зробити, сам процес просто потім згадуєш, потім якась історія цієї іграшки буде.
Створити іграшку хенд-мейд — легко, головне – бажання творити, а ще – запастися терпінням – кажуть майстрині. Для виготовлення великоднього зайця, який символізує пасхальні свята знадобиться глиняний горщик, шматок тканини, нитки, наповнювач та стрічки. Прикрасити оригінальну іграшку можна декоративними квітами.
Ольга КАРАБІНЬОШ, майстриня
Для роботи нам потрібні такі горщики, тканини я використовую натуральні тканини — льон і ситець. Це дуже проста викройка, я вирішила стилізувати яєчко великоднє, бо якщо забрати вушка, це буде яйце. З вухами – це зайчик.
Ужгородка Андріана долучилася до рукоділля разом з донькою. Жінка запевняє, спільно створена іграшка особливо дорога серцю, а тому займатиме почесне місце і у їхній оселі.
Андріана БАДИДА, відвідувачка майстер-класу
Звичайно, центральне, поки свята будуть. У нас Поліна визначає де це має бути, напевно в центрі кімнати. Переваги в тому, що ти сама це робиш і робить дитина, це такі тактильні відчуття розвиваємо, естетичні, взагалі ми просто відпочиваємо, коли такі речі робимо.
Подібні майстер-класи, за словами фахівців, не лише об’єднують учасників, а й мають на меті зберегти та відродити давні родинні перед великодні традиції.
Галина ЛАЗАРЄВА, психолог
Це місце, де можна розслабитись, заспокоїтись, отримати заряд позитивної енергії. І отримати задоволення від результату роботи.
Створювати речі, які несуть в собі позитивну енергетику та чудовий настрій до душі і самим майстриням. Втім, останні зізнаються — найбільше задоволення приносить те, що цим мистецтвом можна поділитися із іншими.
Ольга КАРАБІНЬОШ, майстриня
Дехто починає говорити, що я не можу, я голку не тримаю в руках, я не зможу це зробити, і найбільша нагорода для мене, це коли ви говорите я це зробила у мене справді це вийшло. Для мене найбільша нагорода — відкривати у людині ті можливості, віру у себе, творчі задатки – це дуже важливо.