Наразі в університеті діють 7 спеціалізованих вчених рад, серед них три докторські - фізико-математична, історична та медична (за спеціальністю внутрішні хвороби). Кандидатські спеціалізовані вчені ради діють з хімічних, юридичних, медичних та економічних наук. Вчений секретар Олена Мельник зазначила: «Є тенденція зростання кількості вчених рад. У 2012 їх було три, а на сьогоднішній день ми маємо 7 спецрад. Є потенціал для відкриття нових спеціалізованих рад. Також ми спостерігаємо якісний ріст професорсько-викладацького складу – у 2016 році в УжНУ захищено 49 дисертацій, з них - одна докторська дисертація».
Лідерами серед захищених наукових робіт є юристи – 24 дисертації, та медики – 10 робіт. Серед контингенту здобувачів 37 % - працівники УжНУ, 28 % - співробітники інших ВНЗ та установ, 35 % - фахівці-практики.
Також Олена Мельник розповіла про нововведення для здобувачів. Так, МОН спростило вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію. Це новий структурний елемент дисертації. Передбачається, що згодом вона повністю замінить існуючий сьогодні автореферат.
Простішими стали вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015» або один зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.
Олексій Шафраньош, інформаційно-видавничий центр УжНУ
вова 2017-03-26 / 14:01:33
перемеожте на 5 тис $ та й матимете циферки. можна й більше "захистити", просто нема кого. люди збідніли...
точно 2017-03-25 / 22:38:19
Ух! Прямо як гарячі пиріжки печуть! )))))
Олег, Берегово 2017-03-25 / 21:00:13
Степану Круку: інстут називався "Закарпатський інститут агропромислового виробництва", тепер понижений в статусі до дослідницької станції, як і всі подібні регіональні інституті. Був кузнею різних кадрів, і справді цінних, і таких, про яких ви кажете.
Я там вчився в аспірантурі, щоправда, практично сам. Дисеру не захистив, але то особисто моя провина чи хиба, ні на кого не звалюю її. А разом зі мною "вчився" сам Нестор Шуфрич. Щоправда, ніхто його ніколи там не бачив, чисто випадково побачили з колегами його автобіографію - виявляється, він мав разом з нами кандмінімум складати. Але захищався він в Києві, там був великий скандал при захисті, про це того часу (десь 2002 рік орієнтовно) писало "Дзеркало тижня"
Степан Крук 2017-03-25 / 11:07:30
Багато!А це показник. Раніше дисертації захищалися, а зараз купуються. Знаю одного "кандидата економічних наук", котрий поняття не має, що то дебіт, а що то кредит! Вважається підприемцем, а сам барига - баригою! Захищався в Бахті (Берегівський район) в так званому інституті садівництва та виноградарства (директор Балян). Скільки заплатив - не каже, сука!