Реклама B3

В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У середу, 22 березня, в Закарпатській ОДА за "круглим столом" обговорювали шляхи покращення поінформованості про безоплатну правову допомогу для нацменшин краю.

В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У заході, організованому Регіональним центром з надання БВПД та Головним територіальним управлінням юстиції в Закарпатській області, взяли участь директор Ужгородського місцевого центру Михайло Давиденко, заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич, виконавчий директор ПФ «Розвиток» Наталія Козир, представники громадських об’єднань національних меншин, правозахисники.

Відкриваючи захід, директор Регіонального центру Василь Попадинець наголосив, що «основним завданням системи безоплатної правової допомоги, яка вже чотири роки функціонує на Закарпатті, є забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад, спільнот та для всіх мешканців краю. Попри активну правопросвітницьку роботу та інформаційну кампанію, значна частина населення все ще не достатньо поінформована про свої права та можливість отримати безоплатну правову допомогу. Зустріч за круглим столом із представниками громадських організацій національних меншин краю, безсумнівно, сприятиме розширенню доступу до правової допомоги за рахунок держави ще ширшому колу осіб та вирішенню їх життєвих проблем у правовий спосіб».

Про правову допомогу, яку надає Правозахисний фонд «Розвиток» ромам, розповіла  поінформувала Наталія Козир, зазначивши, що «ми надаємо ромам первинну і вторинну правову допомогу, захищаючи їхні інтереси. Працюємо безпосередньо в таборах, займаємося правопросвітництвом. Серед основних проблем ромів чи не найбільшою є відсутність правовстановлюючих документів. Але щоб вирішити проблеми ромського населення, недостатньо лише надавати їм правову допомогу – необхідно внести відповідні зміни до Законодавства». Н.Козир відзначила великий позитив співпраці ПФ із Регіональним центром щодо надання ромам безоплатної правової допомоги.

М.Давиденко поінформував присутніх про те, хто може скористатися безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою. Директор МЦ також зазначив, що проблема відсутності документів у ромів є перешкодою у вирішенні багатьох їхніх правових питань.  

Представник ГО «Молодіжне товариство угорської культури» та адвокатського об’єднання «Алібі» Віктор Іляшович каже, що функціонування системи безоплатної правової допомоги є дуже важливим для багатьох краян, особливо соціально вразливих категорій. Що стосується безоплатної правової підтримки представників нацменшин, слід зважати на те, що деякі з них не знають української мови. Маріана Беркі, правник «Товариства угорської культури Закарпаття» зазначила, що «потреба в безоплатній правовій допомозі справді є, і вона дуже актуальна. А оскільки, чимало представників нацменшин не володіють державною мовою, важливо, надаючи безоплатну правову допомогу, залучати правозахисників, які розмовляють мовами національних меншин». Також М.Беркі наголосила, що члени Товариства намагаються донести до етнічних угорців інформацію про безоплатну правову допомогу, публікуючи інформацію, оголошення у друкованій пресі, на інтернет-сайті, та запропонувала не тільки розраховувати на державні кошти, але й спробувати залучати гроші на розвиток безоплатної правової підтримки краян через отримання грантів.

Представник ГП Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді Юрій Опаленик наголосив, що «результатом співпраці УГСПЛ з Регіональним центром у сфері надання правової підтримки краянам є чимало позитивних, успішно вирішених проблем громадян. Співпраця ведеться і в напрямку правопросвітництва, адже це дуже важливо, аби краяни, у тому числі, і представники нацменшин, знали, куди звернутися зі своїми проблемами, і де вони можуть отримати якісну безоплатну правову допомогу». Ю.Опаленик також зазначив, що чимало проблемних питань, як засвідчує практика, можна вирішити у досудовому порядку. 

Насамкінець учасники круглого столу вирішили опрацювати пропозиції, які прозвучали упродовж заходу, зокрема щодо ініціювання законодавчих змін з питань врегулювання сплати судового збору для соціально незахищених верств населення, пошуку грантів та покращення інформування про безоплатну правову допомогу мовами нацменшин.

23 березня 2017р.

Теги: нацменшини, національні меншини

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 3
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини