До наукової дискусії долучилися викладачі й аспіранти кафедри історії України, кафедри нової і новітньої історії та історіографії, кафедри Стародавнього світу і середніх віків. Загалом присутні почули дев’ять виступів.
Першим із доповіддю «Перехід угорськими племенами Верецького перевалу й "здобуття батьківщини"» виступив професор Іван Мандрик. Про міфи і реалії переселення угрів за Карпати розповів доцент Ігор Прохненко. На тему «Верецький перевал як торговельний шлях» доповів доцент Іван Міськов.
Аспірант кафедри історії України Костянтин Куцов виступив перед учасниками заходу із доповіддю «Карпатоукраїнське студентство і угорська ревізіоністська політика щодо Підкарпатської Русі 1930-х рр.». Про «Розстріли на Верецькому перевалі в березні 1939 р.» розповів викладач Юрій Славік.
Доценти Юрій Данилець та Іванна Скиба виступили на теми «Політика угорського уряду щодо православної церкви на Закарпатті в 1939–1944 рр.» та «Питання Верецького перевалу в контексті сучасних українсько-угорських відносин» відповідно.
Доповіла також аспірантка Рената Поладі, яка висвітлила тему «Символіка пам’ятника Середньоверецького перевалу». Завершальною була доповідь професора Романа Офіцинського «Закарпаття у політиці пам’яті сучасної України та інших держав».
Після виступів науковців присутні обговорили проблеми порушеної тематики та підбили підсумки зустрічі, повідомляє Медіацентр УжНУ.
Сотник 2017-03-23 / 16:45:29
Варто подібну наукову розвідку зробити про Берегівську гімназію яка була була при витоках зародження українства в Закарпатті
, Скаутського руху. Тут в 30-их роках місцева організація ОУН нараховувала понад 35 чоловік ітд
Віктору 2017-03-23 / 12:38:22
Вже, дякувати Богу, в гузиці
Віктор 2017-03-23 / 09:59:13
А де головний спеціаліст Фенич?