У списку мільярдерів від "Forbes" – 6 з України. Ахметов під час війни подвоїв статки

Шестеро бізнесменів з України потрапили в число найбагатших людей світу за версією американського журналу "Forbes".

Це Рінат Ахметов, Геннадій Боголюбов, Юрій Косюк, Костянтин Жеваго, Ігор Коломойський і Віктор Пінчук, при цьому Ахметов – у великому відриві від інших співвітчизників.  

У 2016 році список мільярдерів перевалив за дві тисячі осіб – за версією "Forbes", тепер у світі таких 2043 людини.

Ахметов піднявся в рейтингу із 771 на 359 місце. За минулий рік його статок виріс після падіння з $2,3 мільярда до $4,6 мільярда.

 

Українці, які потрапили у списку багатіїв від Forbes

Боголюбов зайняв 1468 місце, бо його добробут оцінили у $1,4 мільярда.

Косюк і Жеваго ділять 1678 позицію з майном на $1,2 мільярда. Їхні справи за минулий рік покращилися.

А Коломойський і Пінчук, навпаки, втратили позиції й зрівнялися в багатстві – у них по $1,1 мільярда. При цьому Коломойський опустився в рейтингу з 1367 на 1795 позицію, а Пінчук – з 1476 торік на 1795 місце.

Лідирує в рейтингу найбагатших людей світу засновник Microsoft Білл Гейтс ($86,8 мільярда). За рік він додав до своїх статків $11 мільярдів.

У десятці мільярдерів також: Уоррен Баффет, Джеффрі Безос, Амансіо Ортега, Марк Цукерберг, Карлос Слім, Ларрі Еллісон, брати Чарльз і Девід Кох, Майкл Блумберг.

 

Перша десятка мільярдерів світу

Ортега додав за рік $27 мільярдів, Баффет – $14,5 мільярда. А Цукерберг збагатився менше за всіх із першої десятки – на $4,5 мільярда.

Новатор Ілон Маск посів 86 позицію, статки керівника SpaceX і Tesla Motors оцінили у $13,9 мільярда.

Росіян у списку Forbes у 16 разів більше за українців – 96 (на 12 осіб більше, ніж за рік до цього).

 

Перша десятка росіян у списку Forbes

Список багатіїв "Forbes" виріс за рік на 233 людини (з 1810), при цьому 78 осіб із нього вибули. Загальний статок мільярдерів виріс до $7,67 трильйона (на 18%).

Раніше повідомлялося, що Рінат Ахметов – єдиний з українців, хто потрапив у рейтинг мільярдерів за версією видання "Bloomberg".

Після цього група "Метінвест", яка належить йому, заявила про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на захопленій частині сходу України.