Відкрила семінар «Вік, вікові кризи, вікова дискримінація» голова президії Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентина Митровцій, привітала з новим циклом семінарів 2017 року проекту «Я зможу». «Наша співпраця активізувала жіночий рух саме в Ужгороді, змінила певні усталені переконання», – зазначила Валентина Митровцій.
Керуючий справами виконкому Ужгородської міськради Олена Макара наголосила, що цикл минулорічних тренінгів, семінарів засвідчив, наскільки вони цікаві і корисні, допомогли багатьом знайти відповіді на чимало питань, здобути нові знання і добре, що є можливість продовжувати, згуртовувати жінок.
У першому тематичному блоці семінару «Вікові кризи як закономірні етапи психологічного розвитку» психолог Світлана Хоркава зупинилася на причинах криз і надала практичні рекомендації з подолання їх людьми різного віку.
«Усі ми переживали певні особисті втрати, проблеми й невдоволення в житті. Однак усе залежить від нас, маємо вдосконалюватися і не ставитися до кризової ситуації, як до катастрофи. Важливим також є вміння поділитися тим, що хвилює, бо ж не завжди можемо самостійно справитися з проблемами, а замовчування може призвести до внутрішнього конфлікту й негативу», – відзначила психолог.
У свою чергу, директор Центру гендерної освіти при Ужгородському національному університеті Маріанна Колодій розкрила під час тематичного блоку №2 поняття та різновиди вікової дискримінації жінок. Окрім того, долучила присутніх жінок до практичної вправи «Дістатися зірок».
«Наскільки проблема дискримінації актуальна для українців? Наприкінці минулого року проводилося соціологічне дослідження, яке засвідчило: 15,6% жителів нашої країни вважають, що проблема дискримінації є дуже серйозною, 44% – що проблема загалом серйозна, але є й важливіші, це взагалі не проблема – 25,7% і важко сказати – 15%. Тобто 59% населення вважає, що проблема дискримінації існує в тому чи іншому прояві, – зауважила соціолог. – Крім того, жінки в Україні піддаються подвійній дискримінації, особливо під час прийому на роботу. Адже до них ставляться упереджено: мовляв, гірше працюватимуть, бо в них діти, домашні клопоти, молоді можуть піти у декретну відпустку, а старші – хворіти».
Порушені на семінарі питання викликали жваве обговорення та дискусії, повідомляють в Ужгородській міській раді.