Перший день колегії був більш практичним та показовим - учасники поставили перед собою завдання ознайомитися з роботою лісових господарств Тячівського району. Зокрема презентували виробництво колотих дров, переробку та зберігання насіння лісових порід, лісових розсадників, туристично-рекреаційних пунктів, тощо.
У рамках візиту гостям також показали запроектовану дорогу лісогосподарського призначення та прадавній спосіб заготівлі деревини - кінне трелювання. Другий день колегії передбачав засідання й підбиття підсумків роботи лісгоспів Срібної Землі.
Підбиваючи підсумки минулого року, начальникоблуправління лісового та мисливського господартва Валерій Мурга відзначив значущість того, що лісові господарства Закарпатської області першими в Україні знову таки отримали Міжнародний сертифікат FSC: «Закарпатська область доказала на практиці добросовісність роботи лісівників. Проходження міжнародного аудиту з лісової сертифікації засвідчує, що лісове господарство ведеться згідно з європейськими стандартами».
«Варто звернути увагу й на виконання основних фінансово-господарських показників в загальному по управлінню, які виконано в запланованих обсягах - зросли обсяги реалізації продукції, продуктивність праці та рівень заробітної плати працівників. Всі підприємства завершили рік із прибутком. Перш за все варто акцентувати на зростанні заробітної плати. У 2016-му році середня плата одного штатного працівника на підприємствах управління складає 6052 гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року це на 1898 гривень, або 146% більше. Друге - понад 332 мільйони гривень податків та зборів сплатили до зведеного бюджету державні лісогосподарські підприємства Закарпаття за 2016-й рік. Третє – до відповідного періоду торік обсяг реалізації продукції збільшився на 145 мільйона гривень або 125%. При тому, що заготовлено і реалізовано деревини менше, ніж минулого року», - наголосив Валерій Мурга.
Зі слів головного лісівника області, «Майже всі підприємства переодягнули своїх людей у форму нового взірця, закуплено засоби індивідуального та колективного захисту, все що потрібно для безпечних умов праці та роботи в лісі. Витрати на охорону праці збільшилися майже на 300%. Але головний підсумок 2016 року - це те, що вдалося уникнути людських жертв серед працівників державної лісової охорони під час заготівлі деревини, посадки культур та гасінні лісових пожеж».
Серед іншого, для працівників лісового господарства ми почали будувати й відкривати пункти обігріву, лісові їдальні та гуртожитки, оновлювати контори лісництв і доставляти гарячу та холодну їжу в ліс.
У 2017 році планується посилити боротьбу з самовільними рубками. Хоча державна лісова охорона на варті 24 години на добу - проводяться рейди, закривається доступ до лісфонду шляхом встановлення шлагбаумів в лісі, а в разі перехоплення всі матеріали передаються на розслідування до правоохоронних органів. Для боротьби з розкрадачами лісових багатств планується нарощувати число лісових інспекторів і розширювати площу дистанційного моніторингу, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.
Інте Лект 2017-02-28 / 08:46:30
Бачу, люблять наших лісівників у нашому краї .....
Я лісівник 2017-02-27 / 23:36:38
А яка це форма нового взірця і чим вона регламентована
Лісник 2017-02-27 / 22:47:35
Боже як доля звела цих двох Іуд, мегахабарників Мургу та Габора Івана? Після такого унісону лісових злодіїв лісовму господарству срака!
патріот 2017-02-27 / 19:12:30
Не лісівники, а лісогуби під керівництвом хабарника і рига Мурги