13 та 14 лютого відбулись чергові суди у "мукачівській справі". В ці дні заслуховували свідків обвинувачення і продовжували правосекторівцям Бурчі, Горбенку, Деяку та Мунчаку термін утримання під вартою.
Свідки. Колишній начальник Мукачівського відділу поліції Шимоняк, а також його заступник Анталовський остаточно спростували версію прокурорів про начебто блокування транспортних комунікацій учасниками "Правого сектору", що зазначена в обвинувальному акті. Вони обоє підтвердили слова інших свідків про те, що перекривали дорогу саме працівники правоохоронних органів, Шимоняк сказав, що наказ про перекриття своїм підопічним віддавав він. Крім того, цікаво, що з його слів, перше повідомлення про конфлікт він отримав від начальника СБУ (мукачівського чи обласного - не уточнювалось) на особистий телефон, але точно не на 102, як було зазначено в матеріалах справи, і як озвучувалося в той час всіма чиновниками у ЗМІ. На 102 посипались повідомлення уже після закінчення стрілянини.
Багато ж свідків були, напевно, заявлені прокуратурою лиш для кількості. Наприклад, співробітник ДАІ, який заступив на службу 11 липня 2015р. аж після 16:00, свідком події не був і суду нічого повідомити не міг. Працівниця АЗС "Народна", яка 11 липня була вдома, на роботу вийшла 12-го вранці, тому, звісно ж, нічого не чула і не бачила. Адміністратор готелю, з якого траса Київ-Чоп не дуже проглядається, а коли вона почула якісь звуки, схожі на вибухи, то все одно не могла піти подивитись, бо не мала права покинути робоче місце. Було прикро, що людей відривають від роботи, вони змушені півдня просидіти в суді марно. Ще більше прикро, що дехто змушений перебувати вневолі, доки прокурори для затягування процесу марнують час судових засідань на "свідків", котрі нічого не бачили.
Надалі сторона обвинувачення клопоче про виклик ще ряду свідків. Надали список, що складається... із 202 прізвищ. До цього було вже заслухано близько 50. У новому списку зазначені, так би мовити, зіркові прізвища. Наприклад, Русин та Шаранич (колишні зам та начальник обласної міліції), Балога, Гелетей (колишній начальник обласного СБУ), Ланьо та Пашкуляк.
Термін утримання під вартою, звісно ж, продовжили ще на 2 місяці. Роман Бухтояров, що представляє в суді сторону захисту, пояснює це продовження наступним чином. 8 чоловік у залі суду (адвокат, 3 суддів і 4 обвинувачених), за його словами, в легальних заручниках у прокурора, адже той навмисно вносить в обвинувачення статті про тероризм для того, щоб тримати хлопців під вартою. Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає за подібні статті жодного іншого запобіжного заходу, окрім тримання під вартою. І хоч наявності ознак тероризму не підтвердять, і навіть у разі його спростування в залі суду, все одно якщо цей тероризм буде принаймні на папері, то до вироку хлопці гарантовано сидітимуть.
Наступні засідання розписані на місяць вперед, починаючи із 22 та 23 лютого о 10:00. Онлайн-трансляція публікується на сайті Мукачівського суду http://mkm.zk.court.gov.ua
Боротьба триває!