Як доповів начальник У ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак, упродовж минулого року на Закарпатті виникло 6 надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Підрозділами ДСНС області здійснено 1777 виїздів на гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних подій.
У 2016 році в області виникло 1396 пожеж. Це на 38% менше, ніж за аналогічний період 2015 року (2250). Вогняне лихо також забрало життя 30 людей, ще 27 травмувалося. За аналогічний період 2015 року ця статистика відповідно становила 32 та 32 особи. Майже у всіх випадках причиною цих трагедій є людський фактор та банальне недотримання правил пожежної безпеки в побуті. Разом з цим прямі збитки збільшились з 21 млн. 446 тис. грн. у 2015 до 33 млн. 907 тис. у 2016.
Також у минулому році сталося 407 пожеж у екосистемах краю, серед яких 12 випадків – це лісові пожежі.
У ході виступу керівник закарпатських рятувальників також відмітив покращення співпраці з місцевими органами влади в питаннях організації заходів, пов’язаних з ліквідацією надзвичайних подій та ситуацій, а також виділення коштів для підрозділів ДСНС області у вигляді субвенції з місцевих бюджетів. Так, впродовж звітного періоду отримано 755 тис. 348 грн. (у 2015 році – 681 тис. 995 грн.), що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Також впродовж 2016 року підрозділами ДСНС області отримано благодійної допомоги захисним одягом на загальну суму 537 грн., проведено переобладнання спеціального автомобіля L-200 для групи піротехнічних робіт, отримано 2 легкові та 4 спеціальні автомобілі.
Серед основних завдань на 2017 рік першочерговими залишаються забезпечення готовності підрозділів ДСНС до дій за призначенням; створення сучасних центрів управління під час надзвичайних ситуацій, локальних систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки і локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу зазначених об’єктів у разі виникнення аварій тощо.
Окрім того на нараді було порушено ряд проблемних питань, що стосуються забезпечення техногенної безпеки на території краю. Зокрема, про стан захисних споруд в області, систему оповіщення населення. Детально учасники наради зупинилися на проблемах щодо забезпечення протипаводкового захисту в басейні річки Тиса, а також питання організації навчання керівників установ та організацій області питанням організації заходів цивільного захисту населення та інші, повідомляють в У ДСНС у Закарпатській області.