Під час розмови гостей із представниками міськох влади йшлося про напрямки, в яких активізують транскордонну співпрацю, про тенденції змін у розвитку міст Ужгорода та Сату-Маре і модернізацію принципів управління.
Міський голова Сату-Маре відзначив, що Ужгород і Сату-Маре потрібно з’єднати туристичними маршрутами, зокрема і розвиваючи велосипедну інфраструктуру. Величезні перспективи має співпраця, проекти щодо екологічного захисту, протидії надзвичайним ситуаціям, удосконалення систем муніципального управління, наукового, студентського, мистецького, спортивного обміну.
Габор Керешкень наголосив, що угорські міста-побратими Ужгорода – Дебрецен, Ніредьгаза, є також побратимами Сату-Маре і потрібно задіяти чималий невикористаний потенціал співпраці у трикутнику Україна-Румунія-Угорщина, для її підтримки є можливість залучити суттєву фінансову підтримку Європейського Союзу.
Обговорили, які новації приніс Ужгороду і Сату-Маре новий фінансовий рік, перспективи бюджету, тенденції децентралізації. Ділилися і досвідом роботи об’єднань – у нас Асоціації міст України, а в Румунії – Асоціації повітових центрів, у відстоюванні на рівні держави інтересів місцевих громад.
Богдан Андріїв наголосив, що вже у лютому від Ужгорода подадуть деталізовані пропозиції за напрямками співпраці з румунськими партнерами.
Міський голова Сату-Маре запросив на святкування Дня народження їхнього міста наприкінці травня і запропонував представити у його рамках економічний, культурницький, мистецький потенціал Ужгорода. Водночас у ці дні в Сату-Маре планують форумом об’єднати всі міста, з якими співпрацює це румунське місто, для реалізації спільних багатосторонніх проектів.