Традиційно найбільше людей прийшли до Кафедрального собору. Після двогодинної служби владика Мілан Шашік освятив чашу з водою, зякої потім кропили присутніх. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.
Відтак звично на береги Ужа прийшли сотні ужгородців, щоб зануритись в ополонку та освятитись. Вздовж річки в декількох місцях були обладнані місця для купання, проте часто люди не хотіли стояти в черзі і занурювались в інших місцях. Найвелелюдніше було біля філармонії, адже там є сходи та поручні.
Вода в Ужі була холодною, температура повітря сягала -7. Досвідчені моржі кажуть, що вже давно на Водохреща вода і повітря не були такими холодними. Багато людей приходили з дітьми та друзями, дехто приводив батьків.
Відео - Ужінформ