Участь в заході взяли перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Полажинець, заступник голови Віктор Погар, голова районної ради Василь Каганець, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості та ЗМІ.
Презентували проект представники фірми "Біотес" Марк Новак та Іван Прімаков з Києва.
Насамперед учасники зустрічі переглянули відеофільм про сонячне світло як найпотужніше альтернативне джерело енергії та принцип роботи електричних станцій.
Як було наголошено, протягом багатьох років беззаперечним лідером у використанні такої електроенергії не лише в Європі, а й у світі залишається Німеччина. Україна ж зовсім нещодавно розпочала впроваджувати новітні технології. Восени 2010 року було введено в експлуатацію першу сонячну електростанцію поблизу села Родникове в АР Крим.
Закарпаття теж має чималий потенціал для використання сонячної енергії. Так, в селі Ірлява, на Ужгородщині побудована найбільша у Західній Україні сонячна електростанція ТОВ «Сонячна енергія ПЛЮС». Ще одна розташована неподілік обласного центру, інша - в селі Теково, що на Виноградівщині.
А от на Тячівщині такий проект буде реалізовано вперше. І як нагалосив Марк Новак, він спрямований на розширення споживання альтернативної енергії, зокрема на заміщення традиційних викупних ресурсів на відновлювальне паливо.
Спорудити сонячну електростанцію планується за межами населеного пункту села Угля потужністю 5 МВт.
Що стосується технічної характеристики, то електростанція розрахована на генерацію 5 МВт в годину сонячної енергії. Модульні блоки, що збиратимуть сонячну енергію будуть поєднані один з одним на відповідній відстані. Енергія через трансформаторну підстанцію поступатиме у загальну мережу.
Що цікаво, такі панелі захищені від несприятливих погодніх умов - снігу, граду, дощу і не потребують спеціального обслуговування чи очищення.
Вартість проекту становить майже 5,5 млн. євро, з яких 30 відсотків коштів вкладають українські інвестори, решту - англійська компанія. А його окупність - приблизно 7 років.
Плюси для населення: очікується покращення якості електропостачання , утворення нових робочих місць та отримання податків в сумі від 4,5 до 5 млн. гривень в рік до бюджетів різних рівнів.
Ну і що найважливіше, така електростанція є абсолютно безпечною для навколишнього середовища, а виробництво даного виду електроенергії - екологічно чисте.
Розпочне її будівництво вже в цьому році фірма, яка має великий досвід у спорудженні таких об'єктів. Подібні електростанції працюють на території всієї країни, в тому числі і на Закарпатті.
Як запевнили представники інвестора, на Тячівщині вони отримали повне сприяння з боку влади та громадськості у процесі підготовки проекту до його реалізації. Тож сподіваються на його успішне завершення, адже окрім сонячної електростанції збудують і теплову на території Дубівського заводу, повідомляє прес-служба Тячівської райдержадміністрації.