Очільник закарпатської поліції розпочав зустріч із журналістами, наголосивши, що у порівняні з іншими областями країни стан криміногенної обстановки на території Закарпаття залишається контрольованим та стабільним. Так, протягом минулого року підпорядкованими підрозділами поліції області зареєстровано майже 115 тисяч звернень громадян, з яких 20 тисяч 690 – з ознаками кримінальних правопорушень.
«До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 9314 правопорушень, з них 2632 розкрито, тобто особам оголошено про підозру. Із вказаної кількості на території області скоєно 3626 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, з них 819 розкрито. Якщо брати по видах, то в області було скоєно 35 умисних убивств, з них 32 розкриті; 41 розбійний напад, 34 з яких розкриті; 58 – тяжких тілесних ушкоджень, з них 49 рокрито; 20 випадків тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, з яких розкрито 19; було 11 згвалтувань, розкрито – 10. Зареєстровано 216 грабежів, з них 114 розкрито. Найбільшу частку злочинів складають крадіжки, яких скоєно 4 тисяч 164, з них розкрито 1019», – наголосив Роман Стефанишин.
Керівник поліції розповів, що наприкінці року була задокументована злочинна група, яка здійснювала кваліфіковані квартирні крадіжки на території Закарпаття. Так, працівниками управління карного розшуку задокументовано 16 таких фактів. Осіб було затримано, проводяться подальші слідчі дії. Впродовж місяця планується скерувати дане кримінальне провадження до суду.
«Одним із найбільш проблемних питань на території області є злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин. Всі також знають, що структурний підрозділ, який займався цим питанням, не був у підпорядкуванні Головних управлінь в цілому на території України, але наприкінці 2016 року було прийнято рішення щодо введення особового складу та підрозділу в штатну чисельність головних управлінь на місцях. У нас зараз вже є такі підрозділи, формується особовий склад, і вони працюватимуть в посиленому режимі в питаннях документування протиправної діяльності осіб, які займаються збутом наркотичних речовин. Але ці функції також були покладені у нас на працівників карного розшуку, інформацію здобували і дільничні інспектори поліції, і наприкінці року була задокументована злочинна група у складі трьох осіб, яка займалася збутом наркотичних речовин на території міста Ужгород. Також проводиться досудове розслідування з подальшим направленням цього провадження до суду», – розповів Роман Стефанишин.
Начальник ГУНП в Закарпатській області наголосив, що особовий склад закарпатської поліції спроможний чітко виконувати свої професійні обов’язки, та розповів про початок року в роботі правоохоронців.
Роман Стефанишин повідомив журналістам, що за поточний період – січень 2017 року підпорядкованими підрозділами поліції області зареєстровано 5278 звернень громадян, що на 11,3% більше, ніж за аналогічний період 2016 року.
«Завдяки покращенню реагування вдалося досягти зниження рівня злочинності та покращення криміногенної ситуації на території області у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А саме зареєстровано 628 кримінальних правопорушень, з них розкрито вже 118. Зареєстровано 141 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, з них вже 25 розкрито. Насправді встановлено особу в значно більшій кількості випадків, але ще не встигли оголосити про підозру. З початку року на території області не скоєно жодного умисного вбивства та жодного зґвалтування, проти 4 і 1 відповідно за аналогічний період минулого року. Зареєстровано 27 фактів, минулого року було 19, незаконного обігу наркотичних засобів. З початку року трапилося 50 шахрайств, минулого року було 75. Зареєстровано 12 фактів хуліганства проти 20 у минулому році. Хочу сказати, що вихідні та святкові дні на території області пройшли спокійно. Громадяни вели себе на належному рівні, не порушуючи вимог чинного законодавства. Разом із тим, як раніше наголошувалося, весь особовий склад Головного управління Національної поліції в Закарпатській області був переведений в посилений варіант несення служби», – розповів правоохоронець.
Начальник управління кадрового забезпечення ГУНП в Закарпатській області, полковник поліції Вячеслав Галеєв на зустрічі нагадав про те, що впродовж червня–вересня минулого року було проведено атестацію особового складу Національної поліції, і в Закарпатті через службову невідповідність звільнили 56 працівників, крім цього, за власним бажанням звільнилося 98 працівників. Для порівняння, якщо на 1 червня 2016 року некомплект був 11,8%, то на сьогоднішній день він становить 20,7%.
Вячеслав Галеєв наголосив, що з 16 до 27 січня триває прийом анкет на заміщення вакантних посад 20 оперативних працівників та 100 поліцейських ГУНП в Закарпатській області. Також правоохоронець розповів, що з цими людьми працюватиме сектор з організації, відбору та проведення тестування поліцейських. Він складається з трьох осіб, які відібрані Національною поліцією України. Всі вимоги до кандитдатів та етапи відбору кандидатів описані на офіційному сайті Головного управління та в роз’ясненнях до них, повідомляють у відділі комунікації поліції Закарпатської області.
Дід Микола 2017-01-19 / 10:03:02
Дід Микола прийде, порядок наведе! 15-20 чоловік за тиждень можуть навести порядок з наркотиками і іншим непотрібом, але ці дебільні мусорські рожі не мають бажання, бо вони з того кормляться всі.
Лумпі 2017-01-19 / 00:16:10
Як був мусором так ся і обстав нич ся не поміняло в туй богодєльні
Москаль 2017-01-18 / 23:42:08
Це неправда. Блюк - мій союзник у боротьбі з Балогою
Мусорок 2017-01-18 / 16:34:37
всім відомо шо все Закарпаття посадив на наркотики Блюк , який в коаліціі з геною губернатором
Блюк 2017-01-18 / 15:51:40
Стефанишин як буде брехати, получить від Лунченка позауха.