Родина Нодь винороби у 5 поколінні. Вино виготовляють виключно з винограду, вирощеного власноруч. На фестиваль привезли з десяток різновидів. Усі – вистояні щонайменше 1 рік у 400-літніх дубових бочках.
Ірина НОДЬ, дружина винороба
Раніше в Україні туристи знали лише напівсолодку або десертну категорію. Тепер вже все ж таки можуть розрізнити і сухі вина. Тобто вже приймається це і це дуже приємно. Молодь більше сприймає напівсолодкі, десертні вина, а старше покоління переходить до сухих вин.
Виключно сухе вино європейських сортів привіз на фестиваль винороб Степан Брековський. Каже, поціновувачі натуральних вин знайдуть те, що їм до вподоби.
Степан БРЕКОВСЬКИЙ, винороб
Натуральне вино, то сухе вино.Для мене один із найкращих сортів винограда – це називається блоубургер. Можу вам показати. Це блоубургер – це австрійський сорт винограду. В Закарпатті це рахується молоде вино. Ще один сорт винограду – угорський – новий сорт. Але теж біле сухе вино
Білі, червоні, сухі, солодкі чи десертні – винороби намагаються вгодити усім смакам потенційного покупця. Тому більшість пропонує десятки різновидів сонячного напою. Пояснюють, навіть напій виготовлений з однакових сортів винограду за однаковою технологією у кожного винороба різний. Тому знайти смак, що повторюється неможливо.
Віктор САВЧИНЕЦЬ, винороб
Із одного і того самого винограду, з однієї ділянки в одні самі бочки будемо закладувати вино, яке буде дозрівати – воно в нас по-різному получиться. То є творчі вина. Навіть на заводі один рік одне вино, інший рік – інше. Міцність, спиртність, ароматика – воно є. Але воно не завжди має однакову цукристість, не завжди має однакову кислотність. Тому що ми не маємо тих лабораторій, які мають заводи. У нас є творчі вина – як кажуть, як Бог нам дав, так їх ми і наладили.
Закарпатські домашні вина особливо смакують туристам. Ціни у порівнянні з минулим роком зросли не суттєво. За літр вина просять від 80 до 200 грн.
Людмила, туристка з Луцька
Я дуже люблю ізабеллу, цей запах винограду. Воно пахне. І гламур. Багато є вин, які ми весь час купуємо тут. Навіть замовляємо по інтернету. Такі тут є винороби, що перші місця зайняли.
Людмила, туристка з Краматорська
Мы купили много. Мы купили и мускат белый, и конечно же Троянда Закарпатья – друзья просили привезти, потому что они уже были. Им дуже понравилось. Виноделов много.
А щоб вино смакувало краще, кухарі пропонують виключно закарпатські традиційні страви. Триватиме «Червене вино» до неділі – 15 січня. Організатори сподіваються, що морози і снігопади не відлякають туристів.