Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд відкидає можливість зняття з неї заборони на в'їзд до Росії в обмін на скасування Канадою економічних і візових санкцій, запроваджених проти Москви у відповідь на анексію Криму.
"Жодних "послуга за послугу" (quid pro quo) для агресії й незаконних дій із їхнього боку", – заявив "Globe and Mail" директор зі зв'язків із громадськістю Христі Фріланд Джо Пікерілл.
Раніше джерело в МЗС РФ заявило з приводу Фріланд: "Питання виключення її з відповідного санаційного списку – це питання взаємності й дзеркальності".
"Вона перебуває під санкціями з 2014 року… Вона була внесена в санкційний список як крок у відповідь, бо Канада ввела обмеження на адресу Росії, включаючи офіційних осіб", – цитувало російського дипломата ТАСС.
Фріланд після свого вступу на посаду міністра закордонних справ Канади заявила, що питання про те, чи зможе вона відвідувати Росію, не в її компетенції: "Це питання до Москви".
"Я повністю підтримую позицію нашого уряду, яка передбачає, що нам важливо взаємодіяти з усіма країнами світу, у тому числі з Росією", – говорила голова МЗС Канади.
Як відомо, Христя Фріланд має українське коріння: її мати Галина Хом'як – українка за походженням. Свою кар'єру як фінансовий журналіст вона починала в Україні (співпрацювала з Financial Times, The Washington Post і The Economist).
Працювала Христя Фріланд і в Москві, володіє російською мовою. Але вона активно підтримує Україну.
У чорний список РФ вона потрапила 2014 року разом зі ще 12 канадцями, серед яких були президент Конгресу українців Канади Пол Грод і політики.
З листопада 2015 року Фріланд працювала міністром міжнародної торгівлі Канади, а 10 січня 2017 року стала міністром закордонних справ Канади.
Степан Крук 2017-01-14 / 13:26:21
Я вірю в чесність Президента.
У непідкупність "постових"!
В турботу банків про клієнтів,
В русалок вірю, в домових...