Проект постанови, як і сам Перелік, підготовлено Держкомтелерадіо відповідно до Закону України Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.
До Переліку увійшло 244 друкованих засобів масової інформації, які звернулись до Держкомтелерадіо з клопотанням про участь у першому етапі. Це, зокрема, комунальні ЗМІ з усіх областей України.
Найактивніше підтримують реформування редакції Житомирської області – 17, Вінницької – 16, Запорізької – 15, Рівненської – 14. Менш активні в Закарпатті, де до першого етапу долучилась тільки одна редакція - Перечинськоїрайонної газети "Народне слово", в Донецькій – 2.
Також у Переліку є 11 видань, засновниками чи співзасновниками яких були центральні органи державної влади - газети “Пенсійний кур’єр”, “Ваше здоров’я”, журнали “Вісник Пенсійного фонду України”, “Охорона праці”, “Фінансовий контроль”, “Землевпорядний вісник” тощо.
Це рішення Кабінету міністрів є початком другої інфраструктурної реформи медіа-сфери країни. Згідно з Законом "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" органи влади і місцевого самоврядування виходять зі складу засновників чи співзасновників друкованих ЗМІ.
Законом “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” встановлено, що реформування редакцій буде проведено у два етапи. На першому етапі, реформуватимуть ті ЗМІ, які подали відповідні клопотання. На другому етапі протягом двох наступних років будуть реформовані всі інші друковані ЗМІ.
Микола 2016-11-24 / 09:18:44
Ще в лютому 2016 року сесія Мукачівської міської ради розглянула подання трудового колективу редакції комунальної газети "Мукачівська Ратуша" про виведення міської ради із засновників газети. Тож першою в Закарпатті, а можливо і в Україні реформувалася саме "Мукачівська Ратуша".Перший номер вийшов 1 квітня 2010 року, а останній 31 березня 2016 року.