Кінопокази триватимуть із 15 листопада до 10 грудня. Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії».
Наталія Кабацій, представник Комітету медичної допомоги в Закарпатті:
- Ми можемо бачити як руйнуються стереотипи про стабільність у світі, у стабільності світовлаштування. Бачимо на своєму прикладі як Україна доказує усім, що ми здатні на створення суверенної сильної держави, боротися за свою незалежність. На часі не тільки владі мінятися, а й суспільству мінятися, пам’ятати: майбу тнє залежить від нас і що ми для цього щось робимо.
У рамках Мандрівного фестивалю відбудеться не тільки показ документальних стрічок, а і зустрічі із відомими діячами культури, митцями та правозахисниками. Зокрема, для ужгородських вчителів тренінг із медіаграмотності проведе відомий правозахисник Олександр Войтенко.
Олександр Войтенко, правозахисник:
- «Крізь ілюзії» для мене приховує ще загрозу того, що ці ілюзії можуть створюватися, а не лише розвіюватися. Останні події в Україні показали, що від пропаганди залежить багато. Не тільки суспільна думка, а й усвідомлення того, хто ми, якими ми є і куди ми йдемо. Сам фестиваль теж є пропагандою, але пропагандою тих цінностей, які важливі сьогодні, навколо яких людина може вибудувати собі можливість будувати щасливе життя. Фільм дійсно стаючи інструментом виховання, розуміння прав людини може допомогти вчителеві донести ті ідеї, які важко донести з підручників чи бесід. У фільмі ж головним героєм є проста людина.
Тематика стрічок торкається і новітньої історії України. Зокрема, відбудеться показ серії короткометражних фільмів про події Майдану та Революції гідності. Відкриватиме показ стрічка про війну на Сході.
Марія Менджул, представник КАПЛ «Вестед»:
- У нас відбудуться покази у школах 17, 21, 24, 28 листопада і 5 грудня. Із цієї серії покажемо фільми «Остап», «Крим SOS», «Євромайдан», «Самооборона», «Мова», «Мир», «Хотабич та його команда». Під час показів у школах відбудуться і обговорення. Перший відкритий показ відбудеться 15 листопада о 14.00, запрошуються усі охочі містяни. Він відбудеться у великому залі УжНУ (пл. Народна, 3). Фільм «10 секунд» — про обстріл Маріуполя «Градами». Далі 16 листопада у новому районі на юридичному факультеті (вул. Заньковецької, 89, конференц-зал) відбудеться показ двох фільмів «Канцелярська сотня» і «Задириста горобка». Показ також починається о 14.00. Потім 21 листопада – «Девід і я». Вхід на всі покази буде вільний.
У рамках Docudays UA-2016 відбудеться також акція «Жива книга» і конкурс серед школярів «Права людини очима дітей». Тренером у правозахисній програмі фестивалю буде також відомий правозахисник Максим Буткевич.