Група працювала у складі експерта з Японії Пані Куміко Йонеди, експертів з України координатора національної програми з розширення території пралісів в Україні Василя Покиньчереди, та к.с.н, доцента, старшого наукового співробітника, доцента кафедри екології Львівського лісотехнічного університету Миколи Чернявського та к.б.н., наукового співробітника Горганського заповідника Олени Слободян.
Мета візиту експертів – визначення стану натуральності букових пралісів, критеріїв їх ідентифікації, універсальної цінності, умов цілісності, захисту і менеджменту управління тощо. Їх основне завдання – оцінити наскільки ці ліси цілісні. За результатами звіту, складеного експертною комісією, буде розглянуте та прийняте остаточне рішення, чи отримають ці об’єкти статус світової природної спадщини ЮНЕСКО.
У рамках програми експерти відвідали букові масиви пралісів та старовікових лісів НПП "Синевир". Кандидатами на включення до списку природних об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виокремлено два компоненти-кластери: Вільшансько-Квасовецький, площею 1409,9 га та Колочавсько - Синевирсько - Остріцький, площею 2352,8 га. Дослідження цих ділянок триває вже не перший рік.
Після польових обстежень пралісів з учасниками експертної групи під головуванням директора НПП «Синевир» Миколи Дербака відбувся «круглий стіл» з працівниками парку, місцевими громадами, головами сіл та районним та місцевим керівництвом, громадськими організаціями та активістами. Під час зустрічі учасники наради обговорили завдання та програму виконання проекту.
У ході наради, серед іншого, зазначалося: якщо праліси ввійдуть до списку природних об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вони стануть перлиною Карпат, як і Синевирське озеро. Цей статус підніме авторитет цього регіону на більш високий рівень, надасть кращі можливості для збереження і охорони лісових масивів парку, повідомляють в НПП "Синевир".