— Енвере, насамперед скажи, куди тепер закарпатська команда фристайлістів "нагострила" лижі?
— Починаємо серйозно готуватися до зими. Вирушаємо до Канади, де розпочнемо тривалу підготовку. За океаном пробудемо до 26 грудня, після чого повернемося в Київ. Планували також відбути в Китай на два етапи Кубка світу, однак через брак коштів від цих намірів довелося відмовитися.
— А до поїздки за кордон готувалися в Україні?
— В Івано-Франківську мали 10 днів змагальної та рухової підготовки. Зокрема взяли участь у відкритому чемпіонаті України, де я показав перший результат, а Станіслав Кравчук — четвертий. Однак треба взяти до уваги, що Стас приїхав до Франківська під завісу чемпіонату, оскільки проходив курс реабілітації в санаторії "Синяк", тож не міг одразу ж викладатися на всі 100 відсотків.
До цього також ми ще мали літню підготовку в Чехії — готувалися на воді. Кожен із етапів тренувань має своє значення, тому намагаємося витримувати графік.
— Коли й де по-серйозному зможете перевірити результати підготовки?
— На міжнародних стартах. Це будуть насамперед етапи Кубка світу. Крім змагань у Китаї, в усіх інших етапах плануємо виступити. Для цього вже виділені відповідні кошти. Так, 12—18 січня змагатимемося в американському Лейк-Плесіді.
— Основні конкуренти за останній час змінилися?
— З одного боку, виріс рівень окремих спортсменів, а з іншого, у фристайлі важко щось прогнозувати, бо надто специфічним є сам вид спорту. Однак у будь-якому разі конкуренцію нам повинні скласти американці, китайці, росіяни.
— До головних стартів сезону ти підійдеш із принципово новою програмою чи вдосконалюватимеш уже як слід випробувані стрибки?
— Минулого року я опанував нову програму. Тепер її відточуватиму до максимуму. Це програма, з якою виступають найсильніші фристай-лісти світу. Лише один американець має складніші стрибки. Але вони не завжди вдаються. Тому в принципі можна говорити, що всі провідні спортсмени мають однакові шанси показати себе з найкращого боку.
— Сказане стосується і Кравчука?
— Так. У Стаса теж аналогічна програма. До того ж ми маємо хороший інвентар із мукачівської лижної фабрики "Фішер". Щороку нам пропонують оновлений дизайн, і це додає стимулу виступати.
— У такому разі хай щастить вам. У добру путь!