Основним джерелом сукупних доходів населення продовж останніх трьох років залишаються соціальні допомоги та інші поточні трансферти. Це в основному пенсії, допомоги, стипендії. У II кварталі п.р. середній розмір призначеної пенсії, включаючи цільову грошову допомогу, склав 485,38 грн.
Станом на 1 липня п.р. органами соціального захисту населення краю було виявлено 25,4 тисяч малозабезпечених непрацездатних громадян, які мали потребу в грошовій та натуральній допомозі. Середній розмір якої склав 96,42 грн.
У зазначеному періоді заробітна плата, в тому числі прихована та зароблена громадянами області за кордоном, зросла порівняно з відповідним періодом м.р. на четвертину. Разом з тим, частка її у доходах населення збільшилася на 1,8 в.п. Середньомісячна номінальна зарплата штатного працівника у І півріччі п.р. склала 976 грн., при цьому вона є на 20,3% нижчою від середнього рівня по країні. Залишається суттєвою (2,0 раза) диференціація у рівнях зарплати серед районів області. Найбільші нарахування були на підприємствах м.Мукачево, Ужгородського району, м.Ужгород та м.Чоп.
Доход, який одержали фізичні особи в результаті виробничої діяльності за виключенням витрат, пов'язаних з її здійсненням зріс на 29,1%.
Середньомісячні наявні доходи у розрахунку на особу зросли на 16,2% і до-сягли 565 грн., при середніх по Україні - 657 грн.
Із загальної суми доходів 95,0% витрачено населенням на придбання товарів та оплату послуг. Більше половини коштів закарпатські сім'ї витратили на харчування, обмежуючи себе в інших потребах.