Учасниками конкурсу були 70 представників українських ЗМІ, 16 з яких визнано переможцями у різних номінаціях, 12 журналістів відзначено спеціальними преміями.
На конкурс було надіслано 198 робіт із 19 областей України, найбільше – з багатонаціональних регіонів – Криму, Одеси, Полтави і Харкова. Домінуючі теми журналістських робіт – міжнаціональне і міжконфесійне взаєморозуміння, а також проблеми ставлення в суспільстві до інвалідів, дітей вулиці, Віл-інфікованих та мігрантів.
Журі конкурсу, яке очолював академік, директор Інституту філософії Мирослав Попович, відзначило досягнення мети – «об’єднання вітчизняних журналістів для благородної місії – допомогти суспільству і окремим його громадянам стати більш мудрими і терпимими один до одного».
Гран-прі ІІ Всеукраїнського журналістського конкурсу і кубок переможця присуджено документальному десятисерійному телесеріалу «Собор на крові» (телеканалу «1+1» м. Київ, автори – Ігор Кобрин і Євген Шафранський) – «за громадянську мужність і створення одного з перших медійних прикладів толерантного висвітлення суперечливих сторінок історії боротьби народу України за незалежність».
Переможцем серед друкованих ЗМІ визнали цикл матеріалів у Всеукраїнському часописі для інвалідів «Благовіст» (автор – Микола Ільницький, м. Львів) – «за високу гуманність циклу». Переможцем серед інтернет-видань визнано матеріал «Всі ми християни» Андрія Ганусича із Західно-інформаційної агенції «Простір» м. Ужгород – «за популяризацію толерантних міжконфесійних відносин на прикладі співіснування римо-католицької, греко-католицької та православної громад у закарпатському селі».
Переможцем у галузі телебачення журі визнало телепрограму Лілії Буджурової «Арабатская тайна» Державної телерадіокомпанії «Крим». Переможцями в галузі радіо стали циклова передача Людмили Кузьменко «Проти злочину» Донецької обласної державної телерадіокомпанії та цикл радіопередач Євгена Бардієра «Багато голосів – одна Одеса» Одеської обласної державної телерадіокомпанії.