Самі озера тоді фактично зникли - лишилися тільки прірви. І от цьогоріч, вперше за шість років, озера знову почали наповнюватися водою.
Іван Шиман, власник бази відпочинку
6 років води не було. Пусто. А цього року з січня вода піднялася на 9 метрів. Вода прибуває. Вона затопила всі шахти і зараз вона знову приходить. Кожен день на 2-3 сантиметри наповнюються озера. Навіть в центральному озері вода почала з’являтися.
Та підприємці й до того давали собі раду. Аби не втратити туристів створили штучні водойми, у які закачували воду з-під землі, облагородили територію і так приймали відпочиваючих. Хоча цього року їх в рази менше. І головна причина – не страх проваль, а складна економічна ситуація в країні.
Іван Шиман, власник бази відпочинку
Сезон в цьому році почався дуже пізно. Поток відпочиваючих половина, ніж було в минулі роки. В основному приїжджають десь на тиждень – 5-6 днів. Середня доба проживання на людину десь 200 грн. з чоловіка.
Сюди на лікувальний відпочинок приїжджають не тільки українці, але й молдавани, румуни, угорці та навіть серби. Кажуть властивості клімату і тамтешньої води творять справжні дива. Воду з солотвинських озер оцінють не гірше ніж воду з Мертвого моря в Ізраїлі.
пан Микола, турист зі Львова
Кажуть тут вода ідентична, як у Мертвому морі в Ізраїлі. Сподіваюся так і є. Вона дійсно пече – і в очі і носі. Дуже вона солена. Сподіваюся поможе здоров’ю.
Концентрат солі в басейнах – 33 відсотки, а в озері – 20. Ці озера для багатьох чи не остання надія лікувати псоріаз. Не бояться приїжджі й того, що озеро може завалитись.
пан Петро, відпочивальник з Івано-Франківська
Не страшно. Мені виходу і так нема. Я пробую, а як буде не знаю. Вроді нічого так результат – помагає.
Більшість відпочиваючих у Солотвині – тут не вперше. Запевняють, не вірять в те, що в Солотвині небезпечно.
Галина Козова, відпочивальниця з Тернополя
В той час, коли почали лякати людей, що тут обвали, ми були тут. Людей було дуже обмаль. Причому ми навіть звонили до своїх друзів, то вони побоялися сюди приїхати. В мене дуже болів хребет. Одного року я не приїхала і було відчуття, що треба побувати в такій воді соленій, лікувальній і в мене хребет перестав боліти.
Що купатись тут безпечно кажуть і фахівці. В сільській раді наочно показують – підземних шахт під самими озерами нема.
ЮРІЙ Ухаль, селищний голова Солотвина
От тут шахта номер вісім, тут шахта номер дев’ять. От це є територія шахтного поля. І бачете аж тут територія відпочинку – Солені озера. Проблема солерудника у цьому регіоні, а рядом озера і там безпечно.
Хоча небезпеки не применшують. Аналізувати небезпеку проваль і шукати шлях вирішення цієї проблеми наразі пробують з допомогою євроекспертів. Останні навіть готові інвестувати кошти в закупорення затоплених шахт, тільки так можна уникнути наступних просідань грунту. Крім того таким «ремонтом» європейці зможуть відвернути екологічне лихо і від себе, бо солена вода, яка прибуває із шахт, може потрапити в річку Тиса, а вже далі і в Дунай.
Ужінформ