Нова програма визначається роботою трьох центрів в Україні - Ужгороді, Львові та Харкові та центрів забезпечення в Празі, Брно (південна Моравія), Плзен (західна Богемія), Літомеріце (північна Богемія), Градец Кралове (східна Богемія), що здійснюють інформаційну та роз'яснювальну роботу серед українців. Допомогу чеським відомствам в діяльності цих центрів надають кілька неурядових організацій.
"Ми пропонуємо легальну можливість і надаємо змогу отримати роботу офіційним шляхом. Ми показуємо людям можливість працевлаштування в Чехії без задіяння "тіньових схем", - заявила чеським ЗМІ Мартіна Калінова з Міністерства праці.
У центрах зацікавлені особи отримуватимуть інформацію про ситуацію в Чеській Республіці та ризики нелегального працевлаштування. Окрім того, їм буде надано інформацію про документи, необхідні для отримання віз та дозволу на роботу, а також допомогу в заповненні відповідних заяв. Консультації в центрі проводяться безкоштовно.
Центри в Чехії здійснюють пошук роботодавців. Готовність співпрацювати з центрами вже висловили 250 чеських компаній, які, в основному, зацікавлені у кваліфікованих кадрах, працівниках супермаркетів, пекарів, медсестер, слюсарів.
За даними чеської влади, на кінець жовтня в країні офіційно перебувало 58 тис. 492 українців, що на 12 тис. 300 осіб більше ніж на початку 2007 року. Українці є другою за чисельністю національною меншиною, після словаків, що масово працюють в Чехії. П'ята частина осіб з України, що звертаються по роботу в Чехії, мають вищу освіту.