Через деякий час після контакту з борщівником на тілі з’являється водянистий міхур. Лікарі застерігають — лікувати його самим – не варто.
Тетяна Маркович, лікар-методист обласного центру здоров’я
Виглядає як опік ІІ ступеню, наповнений рідиною прозорою. Бажано з ним нічого не робити поки не потрапите до лікаря на прийом. Проколювати не треба, оскільки можна занести інфекцію. І взагалі, самолікування в такому випадку не бажано.
Борщівник Сосновського був окультурений для сільськогосподарського виробництва в якості силосної культури ще в сорокові роки минулого століття. Проте сьогодні він перетворився на загрозу, адже розростається швидкими темпами. Міська влада з року в рік бореться одним і тим самим методом — викошуванням небезпечної рослини.
Іван Опаленик, директор товариства «УжАгромікс»
Покос проводили у квітні, коли лише почав проростати. Зараз закінчуємо другий. Наступний буде в червні і липні.
Проте біологи стверджують — скошування Борщівника призводить до швидшої популяції рослини.
Андрій Сойма, викладач кафедри ботаніки біологічного факультету УжНУ
Якщо цю рослини скошувати, і використовувати це як метод боротьби з цією рослиною, воно її ще стимулює до кращого розвитку. Рослина коли скоситься, через 1-2 тижні знову вибиває квітконіс новий. Найкраще рослину вбивати різними хімічними засобами. Це є різні гербіциди тотальної дії, які рослину вбивають повністю, із коренем.
Але подібні методи не всюди можна застосовувати, та й комунальникам вони не по кишені.
Іван Опаленик, директор товариства «УжАгромікс»
По-перше, в природоохоронній зоні заборонено проводити роботи з отрутохімікатами, по-друге, це досить великі кошти. Не косити також не можна, тому що люди ходять на річку і отримують опіки. Все одно його треба викошувати.
Тож не позбутися борщівника на берегах водойм. Тай при дорогах, ніби не є небезпечним. Тому варто знати як ця рослина виглядає і уникати контакту з нею. Хоча, не завжди він небезпечний.
Тетяна Маркович, лікар-методист обласного центру здоров’я
Обов’язково має бути присутнім сонячний промінь. В пасмурну погоду, коли є дощ або не видно сонця, то не виникнуть ніякі проблеми, тому що тут відбуваються певні процеси саме під впливом сонячних променів.
Основна група ризику діти та рибалки. Саме вони найчастіше отримують опіки, оскільки найбільше проводять часу на берегах водойм.