З інформаційною та агітаційною метою лісівництвами в області встановлюються панно, аншлаги, стенди, в яких ідеться про правила поведінки в лісі, поводження з вогнем, відповідальність за порушення лісового законодавства.
У полі зору актуальне питання підвищення рекреаційної ролі лісу на території, що в компетенції «Міжгірського лісового господарства». Директор ДП «Міжгірське ЛГ» Іван Барна розповідає, що з року в рік на території держлісфонду проводяться заходи щодо декоративних змін ландшафтів, щоб місцеве населення та туристи мали ширші можливості для змістовного дозвілля.
На території рекреаційних пунктів лісівники створюють місця для активного туристичного відпочинку та облаштовують спеціальні місця для розпалювання вогнищ, щоб запобігти лісовим пожежам, встановлюються урни для сміття.
Прокладаються також екологічні стежки для пішохідних прогулянок.
Будуються подібні об’єкти як в далеко розташованих лісових масивах, так і поблизу населених пунктів, найперше, в природній зоні краси пейзажів, де за вихідних чи відпусткових днів спостерігається багатолюддя.
«Зараз на території підприємства створено більше півтора десятка рекреаційних пунктів, із них частина встановлені у підніжжя Синевирського перевалу та при автомагістралях державного значення - Торунського перевалу, на межі Міжгір’я і Соймів, урочищі Завирища на околиці села Вучкове й у віддалених лісових закутках – урочищах Козяй, Повчова, Грабовець. У плані роботи на найближчий час встановлення пунктів в Ізківському лісництві біля водоспаду Шипіт та відомого келечинського мінерального джерела», - повідомляє Директор ДП «Міжгірське ЛГ» Іван Барна.
Робота щодо створення рекреаційних пунктів триває постійно, подібні ж рекреаційні пункти також створені в інших лісових господарствах Закарпаття, переконують у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.
Копча 2016-05-04 / 17:31:17
Спочатку виродки з держлісгоспів перетворять ліс на поверхню місяця а потім розвиватимуть туризм