Ірина Мартин, організатор Fire Life Fest
У нас декілька цілей. Перше, ми хотіли зібрати тут багато артистів, які займаються з вогнем. Друге – це показати нашому місту зовсім іншу сторону цього мистецтва і не тільки вогняного жанру, а шоу-програм, а також познайомити гостей з інших міст з нашими артистами, із колективами, які є дійсно талановиті.
Розпочали із вогняних батлів. Хлопці та дівчата змагались у 6 категоріях, використовуючи різні реквізити.
Богдан за 4 роки занять отримав купу опіків. Найсвіжіші – на пальцях. Каже, без цього не буває. Але якщо захоплюєшся вогнем, то назавжди. Свою вправність і гнучкість він демонстрував у кількох категоріях. Та перемогу отримав у одній із найнебезпечніших — у категорії факерів. Його вогняне полум’я журі оцінило найвище, а глядачі підтримали.
Богдан Зубенко, учасник фестивалю (Київ)
Я например использую керосин, оно оставляйте химические ожоги округ рта и на руке, когда вытираюсь, тряпочка пропитывается и оставляет тоже ожоги. Это не очень приятно, но терпимо. Малейшая ошибка и оббожён кончик ноча, губы, волосы, ресницы.
А от Ігор прожив останні три роки в Азії, щойно повернувся із Непалу. Каже для нього вогонь – свого роду йога. Граючись із ним, збалансовує енергію тіла. Виступає завжди сам і лише із улюбленим інструментом, який називається пойі і показує авторські елементи. От і на цьому фестивалі він переміг у поєдинках на найкраще володіння цим реквізитом.
Ігор Поливода, учасник фестивалю (Київ)
Я занимаюсь больше этим как йогой, то есть я разиваюсь, прокачивая своё тело. Я в общем структурирую энергию можно сказать, но если без эзотерики, такой углублённой гимнастикой.Идёт розфокусировка левого-правого полушарий, немножко ка личность раскрывает эта вся система.
Усі учасники журі – діючі «вогняні» артисти. Зауважують, в подібних поєдинках – головне не перемога, а можливість навчитись у суперника.
Андрій Іванов, член журі, учасник фестивалю (Дніпропетровськ)
Найголовніший критерій – це подача – як артист себе подає на публіку. Друге – це техніка і третє – як вона чує музику, бо людина не знає, яка музика буде грати. Це повний експромт.
Поки йшли вогняні бої, за кулісами останні приготування до виступів театрів вогню. Тут важливий кожен рух, бо від нього залежить, в першу чергу безпека колеги. Коли стемніло – вогонь у вправних руках перетворився у справжнє видовище.
10 років тому саме учасники Київського театру вогню і започаткували подібний фестивальний рух в Україні. Сьогодні їм лише вогню вже не достатньо. Виступи ускладнюють ще й світодіодними ефектами. Для цього пошили спеціальні костюми і під кожну композицію окремо прописують програму.
Зараз вогняні шоу – на піку популярності – кажуть організатори свята. Тому сподіваються, що Fire Life Fest стане для Ужгорода традиційним
Ужінформ