З ініціативи керівництва установи, яким було визначено низку пріоритетних завдань щодо створення безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями, громадян похилого віку та інших мало мобільних груп населення до приміщення суду, відповідальні працівники апарату встановили 9 інформаційних таблиць, виконаних шрифтом Брайля для людей з вадами зору.
Зокрема, при вході до будівлі суду розміщені таблички для незрячих, які повідомляють назву установи та сповіщають про кнопку виклику. Задля реального покращення доступу осіб з вадами зору до правосуддя та до інформації про судові послуги, при вході перед сходами, біля кожної канцелярії та кабінету для ознайомлення з матеріалами справ теж встановлені відповідні інформаційні таблиці.
Нагадаємо, ще у березні цього року, врахувавши рекомендації Державної судової адміністрації України щодо забезпечення рівного доступу осіб з інвалідністю до судових установ, у Апеляційному суді краю були визначені пріоритетні заходи, спрямовані на створення безперешкодного доступу мало мобільних груп населення до приміщення суду. Зокрема, задля сприяння інвалідам у реалізації їх права щодо рівного доступу до суду призначені відповідальні працівники служби судових розпорядників, які надають безпосередню допомогу відвідувачам суду з обмеженими можливостями. З ними проведено інструктаж щодо етики поведінки. На часі - маркування перепадів підлоги для відвідувачів з вадами зору.
Крім того, Апеляційний суд також інформує людей з особливими потребами про правові можливості захисту конституційних прав та інтересів у суді через офіційний веб-сайт суду, повідомляє прес-служба Апеляційного суду Закарпатської області.